Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Odmowa przyjęcia na badanie ze skierowaniem
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-11-26, 18:52   #25
ula2689
Wtajemniczenie
 
Avatar ula2689
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 2 406
Dot.: Odmowa przyjęcia na badanie ze skierowaniem

Cytat:
Napisane przez Mustique Pokaż wiadomość
ja napiszę tak; nie wszystkie szpitale mają okulistę na dyzurze. czasami nawet trzeba jechać do sąsiedniego miasta. i nie ma co sie wściekać że niby jest poradnia okulistyczna; ale jak wiemy w poradnie działają w pewnych godzinach i a lekarz tam przyjmujący jest zapewne spoza szpitala, więc poza godzinami pracy nie ma możliwości sie tam dostać.

nie wiemy jak przebiegały rozmowy z osobą na Izbie przyjęć... może chciałaś konkretnie do tego okulisty iść co przyjmuje w poradni ? a może w stresie wyłapywałaś tylko szczerbki zdań, zapamiętują tylko że prywatniej będzie szybciej? a może i źle cię poinformowała?

a co do meritum : badania diagnostyczne (jakiekolwiek) nie są świadczeniodawcą, tylko podwykonawcą. nie można zrobić sobie badań gdzie chcemy. poradnie mają podpisane umowy z konkretnymi. zobacz na skierowaniu może tam masz napisane gdzie możesz wykonać. czasem lekarze mają specjalne druki gdzie z jednej strony jest skierowanie, a z drugiej wypisane adresy gdzie można to wykonać...
Tylko ze u nas to sąsiednie miasto jest w odległości 150km.
Byłam na Izie przyjęć w godzinach pracy poradni,lekarka nie poinformowała mnie gdzie jest najbliższy okulista na NFZ tylko kazała iść prywatnie.
ula2689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując