Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-29, 23:31   #4272
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Już chyba nikt się poważnie nie peelinguje, ale może przynajmniej ktoś zagląda na ten wątek

Czy zauważyłyście/zauważyliście jakieś negatywne skutki stosowania domowych peelingów? Mam tu na myśli podrażnienia (ale nie w trakcie kuracji, a po jej zakończeniu), uwrażliwienie skóry, przebarwienia i inne?

U mnie uwrażliwienie, zwłaszcza na specyfiki, które mnie wcześniej nie ruszały, głównie naturalne, czyli w praktyce hydrolaty oraz toniki z wyciągami roślinnymi - im ich tam więcej, tym ryzyko pieczenia wzrasta.

Teraz, gdy stosuję profesjonalne kwasy problem z podrażnieniami po aplikacji prawie u mnie nie istnieje. Ostatnio urządziłam sobie dłuższe sesje z peelingiem 40% Bielendy na dodatek powtarzane co 2 dni. I dopiero wtedy pojawiły się suche skórki, ale i tak bez porównania z tym co miałam po podobnych i niższych stężeniach migdała i mlekowca na spirytusie warunkach domowych.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując