Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - pomożecie?:(
Wątek: pomożecie?:(
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-12-14, 18:30   #6
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: pomożecie?:(

Cytat:
Napisane przez agata_wwl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, piszecie, że jeśli używa się kremu wysyszającego typu Differin (ja używam Brevoxylu) nie można chodzić na solarium -> dlaczego? Czy dlatego, bo skóra się przesuszy... Ale jak używam dobrego kremu nawilżającego? Czy to nie jest pewna ochrona?

Ja chodzę na solarium raz w tygodniu na 10 min -> czy powinnam z tego zrezygnować, bo używam Brevoxylu?
My nigdzie nie piszemy,że używając "kosmetyków wysuszajacych" nie można chodzić na solarium,my piszemy o tym,że stosując niektóre typy preparatów,np. kwasy, retinoidy należy zrezygnować z wystawiania skóry na słońce-nawet przy takiej pogodzie jak teraz trzeba nakładać wysokie fotostabilne filtry, oraz należy zrezygnować z opalania. Differin jest retinoidem i dlatego należy zrezgynować z solarium. Lek może zadziałać fotuczulająco, mogą się pojawić przebarwienia. Albo chcesz mieć zdrową skórę albo chcesz mieć opaloną skórę.

Podając za stroną http://luskiewnik.strefa.pl/acne/danka_leki.htm
DIFFERIN
Substancja czynna
Adapalen

Substancje pomocnicze
Karbomer 980, glikol propylenowy, poloksamer 182, wersenian diodowy, fenoksyetanol, p-hydroksybenzoesan metylu, wodorotlenek sodowy do pH 5,0, woda destylowana.

Opis działania
Adapalen działa podobnie jak retinoidy. Zapobiega powstawaniu zaskórników otwartych i zamkniętych, redukuje zmiany zapalne (grudki i krosty), wykazuje działanie przeciwbakteryjne.

Wskazania
Trądzik pospolity łagodny lub średnio nasilony, trądzik zaskórnikowi, trądzik grudkowo-krostowy.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku.

Ostrzeżenia
Należy chronić usta, oczy i błony śluzowe przed kontaktem z lekiem. Nie należy stosować preparatu na uszkodzoną skórę. Podczas leczenia należy unikać nadmiernego kontaktu ze słońcem. W czasie leczenia nie powinno się stosować kosmetyków zalecanych do pielęgnacji cery trądzikowej.
Nie należy stosować leku u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Leku nie stosować równocześnie z innymi preparatami zawierającymi retinoidy, nie stosować innych preparatów o działaniu drażniącym.
Równoczesne stosowanie innych leków wymaga konsultacji z lekarzem.

Dawkowanie
Differin należy stosować 1 raz dziennie (wieczorem).

Działania niepożądane
Pieczenie i podrażnienie skóry.

http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_uva_uvb_cz2.php Tutaj w tabelce również Differin jest podany jako kosmetyk,którego nie powinno się używać chodząc do solarium.

Przyznam szczerze,że nie umiem się ustosunkować do Brevoxylu i mam nadzieję,że ktoś odpowie na Twoje pytanie za mnie


Nawilżanie w kuracjach kwaso-retinoidowych swoją drogą.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując