Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-05-11, 22:24   #1141
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Mam nadzieję. A co z długością ochrony? Czy za to odpowiedzialne jest tylko spf (w sensie za wyznacznik)? Może chodzi o to że nie chronią tak samo długo?
Wg mnie na długość ochrony wpływają dwie rzeczy: po pierwsze stabilność fitra, czyli zdolność do utrzymywania właściwości pomimo upływu czasu i ekspozycji na słońce oraz to, czy filtr ,,utrzyma" się na skórze (nie spłynie z potem, nie zetrzemy makijażem, dłonią, itp.). Nie wiem czy taką długość Ci chodziło?
Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
zapytuje tutaj jeszcze Proszę o odpowiedź, bo teraz sprawdzam skład i chyba sie zmienił ten iwostin solecrin spf +50: czy on jest stabilny czy to, że zaraz po wodzie jest ethyl methoxycinnamate czyli filtr przenikający?:
Nie mogę teraz znaleźć, ale czytałam niedawno, że badania w których udowodniono przenikanie filtrów i ich wpływ na gospodarkę hormonalną, były niezbyt adekwatne do normalnego stosowania filtrów. Aplikowano dawki znacznie przewyższające te w produktach do opalania, reaplikowano bardzo często i smarowano dokładnie całe ciało - także dawka fitra była naprawdę potężna. Przy tej ilości filtrów, jaką stosuje się przeciętnie nie ma takiej opcji, żeby poziom hormonów się aż tak zmienił.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora