Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Problem z seksem w domu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-03-20, 22:20   #36
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Problem z seksem w domu

Z ciekawości - jak daleko od rodzinnego miasta studiujesz? Mam wśród znajomych osoby, które mają do domu godzinę-półtorej, mało kto jeździ częściej niż raz w miesiącu. Co do warunków do nauki, to zawsze uważałam je za argument przeciw wyjazdom, ale może akurat Ty inaczej to odczuwasz

Gdybyś studiowała coś nieco mniej absorbującego, to bez wahania powiedziałabym: postaraj się już teraz usamodzielnić. Niestety, jeśli komuś zbytnio pozwala się kierować swoim życiem - ten ktoś się do tego przyzwyczaja (co widziałam na przykładzie własnej matki, jeszcze po trzydziestce wyzywanej od najgorszych, bo po północy wróciła ze spotkania ze znajomymi...). Dlatego sama bardzo szybko postawiłam granicę i myślę, że to działa: jeśli rodzinie zależy na utrzymaniu kontaktu, a brakuje karty przetargowej w postaci finansów, jedyną opcją jest się dostosować.

W sytuacji kiedy nie możesz sobie na to pozwolić - przede wszystkim stopniowo odpuść sobie wmawianie im, że w weekend siedzisz sama, a nie nocujesz u niego. Próbuj oswajać ich z sytuacją.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując