Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-09-25, 18:30   #1679
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez facilmente_irritabile Pokaż wiadomość
Podejrzewam, że Isopropyl może zapychać. Notka znaleziona na pewnej stronie: ester zmiękczający i ułatwiający zmieszanie składników kosmetyku, stabilizujący strukturę kosmetyku. Uważany za składnik przyczyniający się do tworzenia zaskórników, wyprysku i dermatozy. Podejrzany o aktywowanie trądziku kosmetycznego.
Cyklopięciosiloksan zmiękcza skóre oraz służy jako filtr przed promieniami. Panthenol ma działanie silnie nawilżające,często spotykany składnik w kremach przeciwzmarszczkowych. Nie powinien zapychać.Ale ten Isehexadecane jest "nabłyszczaczem: często stosowanym w kolorowych kosmetykach czyli jak najbardziej może zapychać. Wg mnie powinnaś poszukać czegoś innego...bo niestety skład nie jest za ciekawy. Reszta składników ma mniejsze znaczenie bo występują w mniejszych ilościach(zgodnie z opisem na ulotce;im składniki są zapisane na dalszej pozycji tym mniejsza ilość występuję ich w kosmetyku) i raczej nie powinny szkodzić.
Ojej, BAAARDZO dziekuje!
Chciałabym również znac sie co jest czym.. itd.
Dla mnie im mniejszy skład tym lepiej, ale widać, że to zła metoda wybierania kosmetyków. Narazie eliminuje parafinum liquidum, parafinum oil i inne OIL.. gliceryne i taki skladnik jak titanium dioxide o ile dobrze nazwe napisalam. Te skladniki mnie mur beton zapychaja i moze podrazniaja?

Zauwazylam cos dziwnego. Wiekszosc ludzi pisze ze Acne Derm je wysusza, a mi daje niesamowice gladka skore.. taka jest ożywiona

Dzis znow kolo uszu i na uszach mam jakies pryszcze no masakra po prostu, ale zasmarowalam AD.

Sluchajcie, czy cere tlusta mozna pokryc duza dawka skrobii? bo ja nie wiem moze ona mnie zapycha.. Od kilku dni uzywam sporej dawki na twarz zeby przez caly dzien miec spokoj z masłem na twarzy.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora