Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-07-24, 08:13   #550
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez prettycow Pokaż wiadomość
Emurulez77
Jeśli chodzi o male dzieci, to skoro nawet u dorosłych słonce powoduje oparzenia i przebarwienia, to co dopiero u takiego malucha, którego organizm dopiero sie rozwija i wytwarza mechanizmy obronne. A to częsty widok ze dzieciaczki ganiają po plaży na golaska, podczas gdy mama łapie kolor co z tego ze jest wymazane jakims mazidłem ;/ zajmie sie zabawą i nawet nie poczuje kiedy sie spiecze.

A z drugiej strony to tak jak z innymi rzeczami, pomijając ze ten składnik filtra moze byc szkodliwy, całkowite zabezpieczenia przed słońcem, tez pewnie jakos upośledza rozwój mechanizmów obronnych..

Lekarze wracają do "starej szkoły" i o ile jeszcze pare lat temu, propagowano całkowitą sterylnosc o tyle teraz nawet wskazane jest aby dziecko sie upaprało, podjadło czegos z podłogi i ogónie było dzieciem
Oj tak, szczerze mowiac jak widze jasna skore i przypieczona to wlasna zaczyna mnie bolec z przewrazliwienia... To odnosnie tych zarozowionych, ladnie mowiac, dzieci.. Oj nie poczuje kiedy sie spiecze, a jak juz zapiecze to znaczy, ze za pozno... Ich skora jest o wiele ciensza i nie wyksztalcila wszystkich mechanizmow obronnych. Owszem, lboratoryjne warunki wychowawcze sa juz dawno wykreslone z listy madrej matki, jednak nie dotyczy to skory...
Prettycow, nie ma czegos takiego jak calkowita ochrona przed promieniowaniem UV. Do dziennej dawki wyprodukowania wit. D przez slonce w organizmie wystarczy podobno 10 min ekspozycji w pochmurny dzien.. Ostatnio byla debata w TV, podawali ze filtry od 40 w gore roznia sie tylko 0,00% w skutecznosci ochrony wiec nie ma sensu kupowac wyzszego filtra jak wlasnie ow 40. Poza tym chyba od przyszlego roku ma byc zabronione w EU uzywanie okreslenia Sun blocker, gdyz ow cudo po prostu nie istnieje.


Messinka, gdzies po drodze przegladania reportazy obilo mi sie o oczy, ze Niemcy sa krajem z najwyzszym wspolczynnikiem w EU jezeli chodzi o korzystanie z solarium. Moi znajomi tez maja lozko w domu, oczywiscie do opalania a nie takie zwykle do spanie ... Jeszcze jak lazilam na lampy to nie moglam sie nadziwic widokom 60 letnich badz starszych ludzi, ktorzy na solarke szli.. Co prawda nie byl to widok nagminny ale zdarzalo sie, czego natomiast w Polszy nie zaobserwowalam...
.. i raz jeszcze do Prettycow wykresl ten podpis u siebie bo sie pogniewam Ty starucho!!!! normalnie obraze sie!!! :P hmm.... no brak slow... mloda laska a wymysla.. no chyba, ze bajki pisalas we wlasnym profilu...
Milego dnia ja musze uciekac
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując