Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Eureka!! Pasta cukrowa.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-07-01, 17:09   #1394
xestrellax
Rozeznanie
 
Avatar xestrellax
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 849
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

kilka dni temu próbowałam zrobić swoją pierwszą pastę, wg proporcji z jakiegoś artykułu na Wizażu, które okazały się absolutnie nieodpowiednie (pół szkl. cukru + pół cytryny + 1 szkl. wody). Nic z tego nie wyszło, nawet nie chciało się porządnie zagotować, było za rzadkie. Znalazłam filmiki na YT, na których dziewczyny pokazywały, jak robią swoją pastę (zupełnie inne proporcje: 2 szkl. cukru + 1/4 szkl. wody + 1/4 szkl. soku z cytryny). Dosypałam więc do tego, co było w garnku jeszcze w sumie 1,5 szkl. cukru. Porządnie się zagotowało (ok. 12 min. - trochę przegięłam), były takie wielkie bąble, potem przykręciłam gaz do minimum i jeszcze chwilkę tak stało. Gdy wyłączałam gaz kolor był ok (wg filmików), ale potem w gorącym garnku jeszcze trochę doszło i zrobiło się baaardzo ciemne. Jak przelałam do słoiczka i wystygło - kamień, nie można było wyjąć. Wstawiłam słoik g=do gorącej wody, potem trochę tego odlałam i dolałam wody. No i zrobiło się za rzadkie Tak czy inaczej, nie wychodzi mi I w ogóle nie lepi się do włosków, chociaż ogólnie klei się do wszystkiego dookoła...
Nie wiem czy robić kolejne podejście, już nie wiem jakie proporcje, jak i ile gotować... ehh Mogłybyście mi podpowiedzieć?
__________________
Fuck fashion. Let's smoke menthols.
xestrellax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując