Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Rozjaśnianie włosów miodem
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-07-31, 12:22   #1
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046

Rozjaśnianie włosów miodem


Na wstępie kilka słów o tej metodzie
Jest to jeden z naturalnych sposobów na zmianę koloru włosów. Po dodaniu do miodu wody powstaje nadtlenek wodoru, czyli woda utleniona, która jest w stanie rozjaśnić włosy. Nie jest to stężenie, które możemy znaleźć w typowych farbach- rozjaśnianie jest powolne i delikatne, tak naprawdę ciężko jest zrobić sobie tym krzywdę i nie spotkałam się jeszcze z przypadkiem przesuszenia/zniszczenia włosów podczas stosowania tej metody Miód jednocześnie rozjaśnia i nawilża włosy, więc łączymy przyjemne z pożytecznym

Jakie są proporcje?
Według wątku na Laboratorium Urody należy wziąć 1 część miodu i 2 części odżywki/maski/wody(osobiście bardziej polecam mieszać miód z odżywką/maską, bo wtedy mieszanka nie klei się i łatwiej jest ją nałożyć na włosy).

Jak długo trzymać?
Powstałe mazidło nakłada się na ile się da- im dłużej siedzimy z nią na włosach, tym większe rozjaśnienie, dlatego na początku radzę trzymać krócej i ewentualnie zwiększać czas, aby uzyskać oczekiwany efekt.

Czy miód działa również na farbowane włosy?
Podobno tak, jednak nie próbowałam tego- mam niefarbowane włosy. Najlepiej jest przetestować na sobie i obserwować swoje włosy

Nie należy silnie podgrzewać mieszanki, bo temperatura niszczy enzymy odpowiedzialne za wytwarzanie wody utlenionej(odpada podgrzewanie np. w mikrofali). Nie trzeba trzymać mikstury w cieple, ale oczywiście można

Dla ciekawskich wątek na LU->klik!


Osobiście również kiedyś stosowałam tę metodę, zupełnie przypadkowo(chciałam jedynie nawilżyć włosy miodem) Mieszałam łyżkę miodu z łyżką odżywki/maski i zostawiałam na włosach na ok. 30 minut w cieple. Po kilku zabiegach włosy były bardziej rude, jaśniejsze. Kiedy tylko to zauważyłam, usunęłam z "diety" moich włosów miód, bo nie chciałam zmieniać ich koloru Po pewnym czasie było widać delikatną różnicę pomiędzy "rozjaśnionymi" włosami, a "odrostami"- zdjęcie w załączniku.


Zapraszam do dyskusji i dzielenia się spostrzeżeniami na temat rozjaśniania włosów miodem Bardzo prosiłabym o wstawianie jak największej ilości zdjęć pokazujących stan przed i po


Post jest wciąż w budowie, najważniejsze informacje zostaną tu przepisane, aby ułatwić innym szukanie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_5078razem2.jpg (65,5 KB, 4708 załadowań)
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.

Edytowane przez Narek
Czas edycji: 2011-07-31 o 12:25
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując