Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wyleczyłam łysienie plackowate - moja historia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-06-04, 21:12   #43
Madzia559
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 6
Dot.: Wyleczyłam łysienie plackowate - moja historia

Cytat:
Napisane przez ancynia Pokaż wiadomość
Hej Madzia Jeśli chodzi o odrost to zajmuje 2-3 miesiące ale nie jest to pelny odrost.. tylko pojawienie się meszku Obecnie jeden placek zarosl odrost ok. 2 cm i drugi zarasta od obrzezy - podobno jeszcze w nim stan zapalny aktywny.. ale zarasta od obrzezy teraz wielkośc 1 zl zł a bylo w srednicy ok 5 cm. włosów malo wiec upinam klamrą do gory bo kucyk zbyt lichy. Poprzednio odrastaly podobnieok 3-4 mies obrzeżami, ogniska na potylicy przy dole szyi odrastają najdluzej j ok 1 rok ale byly male i niewidoczne. Po roku dotyczy pierszego epizodu wypadniecia wlósow po odraosnieciu wlosów mialam nawet wiecej wlosów niz przedtem i krecone. potem z czasem się wyprostowaly.. poprzednio dopinałam treskę z wlosów naturalnych na tasmie - alegro. obecnie tylko klamra ale planuje zakupic clip in i spinac kucyk.. cos pokombinuję rozpuscic na razie nie moge niestety przez ten jeden placek i malo bardzo wlosów wiec strerczą na wszytkie strony. Mam nadzieje ze bedzie tak jak poprzednio z odrostem, pomiedzy 1 razem a tym okres reemisji twał 2,5 roku. posumowując tak sie zaczyna wypadanie włosów ok 1 mies - pierwsze ognisko i nacieki lifocytarne zaczerwienie w miejscach gdzie mają powstac placki nowe ok wypdanie wlosów ok 200 dziennie do 3 miech. Po trzech miesiacach odrost na pozniej powstalych plackach i stopniowy odrost na pierzym ognisku. obecnie wypada ok 15 wlosow dziennie. proces zatrzymał sie tydzien temu- wypadanie, odrost a wlasciewie mieszek pojawil ok 15 kwietnia to dwa miesiace po zauwazeniu pierszego placka. Co do wynikow do nieprawidlowe wyniki morfologii to limfocyty ponad norme, niskie PLT , MCV tez podniesione ale blisko granicy normy,wysokie zelazo ktore potem spadlo do granicy minimum - tez dziwne, IGE, i ponad norme, i TSH podnad norme - niedoczynnosc tarczycy prawdopodnie hashimoto.. obecnie euthyrox 50. Mogabym pisać i pisać ale nie chce zanudzac ;P Jak odrosną to wstawie fotki bo teraz to juz monitoruje to nieszczesne AA. wczesniej chciałam o tym zapomnieć mialam nadzieje ze to byl jednorazowy epizod nikt w rozdzinie nie ma chorob immunologicznych

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------


A Ty coś Madziu stosujesz na odrost ? Masz okresy kiedy choroba jest w calkowitej reemisji ?
Hejka ja obecnie jestem w okresie remisji, włosy wypadają znikomo i pojawił się biały meszek na plackach, ale okres zarostu jest mega długi bo około rok od wypadnięcia. Po jednej stronie zauważyłam brązowe punkciki , z czego ciężko wywnioskować czy będą odrastać . Przez cały rok stosowałam zioła chińskie i staram się stabilnie żyć, bez niepotrzebnego stresu i nerwów. Obecnie stosuje davercin i maść protopic i to wydaję się skutkować. Poza tym używam olejku rycynowego w formie kompresów, przed myciem głowy, magnezu w tabletkach i cynku. Niestety też mam Hashimoto ale TSH jest w normie więc tylko pięknych bujnych włosów brakuje do pełni szczęścia. Upinam je w kucyk lub na bok bo nie mogę rozpuścić poprzez ogniska rozlane na prawie całości głowy. Życzę tobie wytrwałości i siły w walce z tą okropną przypadłością.
Madzia559 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując