Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - decoupage-kompendium wiedzy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-11-08, 21:37   #64
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: Help

Medium powinnaś użyć, daje lepszy efekt na szkle i plastiku. Mądrzy ludzie twierdzą, że lepiej trzyma się farba na gładkiej powierzchni gdy użyjesz medium. Mogę to potwierdzić z autopsji gdyż robiłam bardzo dużo butelek Przepis mówi, żeby wymieszać medium z farbą w stosunku 1:1 ale to bardzo nieekonomiczne i medium wychodzi w zastraszającym tempie. Pewien szkoleniowiec decu podpowiedział mi kiedyś, że najlepiej dobrze odtłuszczoną powierzchnię pomalować samym medium, idzie go odrobina bo jest bardzo wydajne a dopiero potem malować farbą. Medium zwiększające przyczepność możesz znaleźć tutaj :
http://www.kreateria.pl/go/_info/?id=1178

Co do farb to oczywiście akrylowe. Do malowania takich delikatnych przedmiotów jak bombki nie polecałabym Ci farb budowlanych, one nadają się za to doskonale do drewna pod warunkiem, że są absolutnie matowe, bez połysku!! Do bombek raczej farby hobbystyczne.
Jeśli chodzi o pędzle to włosie sztuczne do akryli sprawdza się super. Gdy chcesz uzyskać piękną gładką powierzchnię to zamiast pędzla użyj kawałka gąbki i pomaluj powierzchnię metodą tapowania
Lakier wierzchni może być akrylowy lub poliuretan (ale on śmierdzi z zasady). Osobiście do bombek używam lakieru w żelu, lepiej się sprawdza niż zwykły ściekający
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując