Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Rozwód bez zgody żony
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-02-21, 17:00   #21
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Rozwód bez zgody żony

Cytat:
Napisane przez new woman in town Pokaż wiadomość
ok, więc po przeczytaniu wątku powtórzę się: rozwód bez zgody jednego ze współmałżonków jest możliwy gdy powstał długotrwały zanik więzi ucziciowych, fizycznych, finansowych
a w twoim przypadku powstał

faktyczna separacja trwa już rok, od złożenia pozwu do rozprawy też minie troche miesięcy zapewne( u mnie 6 miesięcy)

ma rozprawę stawić się musi, chyba że przedstawi jakis konkretny powód czy też zwolnienie od lekarza sądowego

nikt nikogo na siłę trzymać nie może, twój facet i tak dostanie orzekanie o winie skoro ma kochankę( jeśli zona nie zgodzi się na nie orzekanie takowej ), kwestie podziału majatku można wykluczyć z rozprawy rozwodowej i przeprowadzić osobną ( o podział majatku) albo się zwyczajnie dogadac...

jedyne co może wam jego żona utrudnic to wydłużyc o jedną rozprawę ale i tak tyle już czekacie więc ja bym pozew złożyła i czekała juz na konkretne efekty

dziś nikt na siłe nie jednoczy par, nie prowadzi negocjacji(no chyba że są jakieś przesłanki ku temu że z tej mąki jeszcze może być chleb) a straszenie że się nie da komuś rozwodu jest zwyczajnie śmiesznym pobożnym życzeniem zranionej strony
potwierdzam, miałam miesiąc temu egzamin z prawa rodzinnego
Tu Kodeks rodzinny i opiekuńczy do poczytania:
http://isip.sejm.gov.pl/DetailsServl...WDU19640090059
art 56 par 3
"Rozwód nie jest również dopuszczalny, jeżeli żąda go małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia, chyba że drugi małżonek wyrazi zgodę na rozwód albo że odmowa jego zgody na rozwód jest w danych okolicznościach
sprzeczna z zasadami współżycia społecznego."

W Twojej sytuacji wydaje mi się, że odmowa żony jest właśnie sprzeczna z zasadmi współżycia społecznego (ponieważ de facto nie łączą ich więzi, nie prowadzą razem gospodarstwa domowego, jedno małoletnie dziecko lada dzień stanie się pełnoletnie, więc nie ma problemu, powodem odejścia nie jest choroba żony etc.)
Rozwód raczej dostanie.
kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując