Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-23, 06:30   #778
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Krem nie pomoże przy odwodnieniu, trzeba znaleźć przyczynę i ją zniwelować.
Przyczyną jest sezon grzewczy. Co roku, jak tylko zaczynają grzać kaloryfery, moja twarz przeżywa prawdziwy armagedon. Staje się cieńka, bardzo wrażliwa, czerwona i piekąca.
Mam z natury bardzo suchą skórą. Pamiętam, kilkanaście lat temu, jak jeszcze nie było internetu, byłam nastolatką i nie wiedziałam jak dbać o swoją cere. Miałam ciągle ściągniętą i zmęczoną skóre, mnóstwo suchych skórek z którymi nie umiałam sobie poradzić i makijaż który bardzo szybko schodził, zostawiając plamy.
Od 7 lat z małymi przerwami, używam kremu Vichy nutrilogie 2 i jest to jedyny krem który rzeczywiście mi pomaga. Nie znam się na biochemii, ale Vichy posiada opatentowane sfingolipidy, może to one tak dobrze działają na moją skóre?
Próby znalezienia tańszego odpowiednika zawsze kończą się tragicznie (w tym roku dostałam bardzo poważnego uczulenia spojówek po kremie lipidowym Ziaja).
Vichy używam tylko na noc, ze względu na wysoką cene.
Znalezienie kremu na dzień i pod makijaż jest również ogromnym wyzwaniem, zwłaszcza zimą, kiedy moją twarz niemal wszystko podrażnia i uczula. Obecnie jedynym kremem który moge używać pod makijaż to balsam Cetaphil MD dermoprotektor, nawet Cetaphil Da Ultra mnie zapchał i strasznie uczulił.
Teraz kupiłam sobie jeszcze kapsułki z oleju z wiesiołka i mam nadzieje, że dzięki nim i tymi dwoma kremami (vichy i cetaphil) przetrwam bezproblemowo tą zime.
__________________
Always Fighter

Edytowane przez britnay
Czas edycji: 2015-10-24 o 08:41
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując