Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Uczulenie na hybrydę
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-06-15, 11:05   #661
dota_st
Raczkowanie
 
Avatar dota_st
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 125
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Czy jak zrobił mi biały paznokcieć to już uczulenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem czy to już uczulenie, ale jak najbardziej może to być reakcja na hybrydy. Ja również po pierwszym użyciu Extra Base dostałam onycholizy na połowie paznokci. Pisałam o tym w innym wątku. Jednak moje paznokcie były w bardzo dobrej kondycji jak kładłam hybrydę, bo od kilku lat regularnie je olejuję. Przez następny tydzień nie malowałam paznokci, nadal olejowałam + dodatkowo olejek z drzewa herbacianego pod paznokieć. Kupiłam bazę i top Shellac i pomalowałam nimi paznokcie (bez koloru) żeby je utwardzić, bo z natury mam je miękkie. Dalej stosowałam wszystkie olejki. Pazurki bardzo ładnie przyrosły do macierzy. Jeszcze kciuki doleczam i od dwóch miesięcy maluję dalej hybrydą. Jako pierwszą warstwę zawsze kładę Shellac, potem EB (w celu utwardzenie paznokci), kolor i top NN lub Shellac. Nic złego się nie dzieje, ale EB bezpośrednio na paznokcie nigdy już nie położę. Jestem przekonana, że ona była przyczyną onycholizy.
I jeszcze chciałam dodać, że szwagierce, która stosowała EB też zrobiła się onycholiza na prawie wszystkich paznokciach. Jednak ona jest w końcówce ciąży i tutaj akurat możliwe, że zawiniły jeszcze hormony.

Edytowane przez dota_st
Czas edycji: 2016-06-15 o 11:08
dota_st jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując