Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki mineralne MEOW
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-02-09, 21:22   #408
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Kosmetyki mineralne MEOW

Cytat:
Napisane przez levante Pokaż wiadomość
psycha jak Twoje kombinacje podróbkowe? Pytam bo nie wiem czy pokładać w Tobie nadzieję na tańsze pseudoMeow czy odkładac kasę na oryginał ?

No nie potrafię uwierzyć, posiałam przepis Pamiętam tyle: sericite zredukowałam do 30%, dałam max dwutlenku tytanu, max tlenek cynku i sporą porcję boronu. Sericite to faktycznie tylko wypełniacz, gdyż nie robi nic. Za krycie odpowiada tlenek tytanu, jeśli przekroczy się dopuszczalną ilośc tlenku tytanu, a stopień krycia nadal nie jest nam wystarczający, dokładamy tlenku cynku które też nieco kryje. Dopuszczalne stężenie boronu o dziwo (!) to aż 30 % - to on odpowiada za mat, trwałośc podkładu, ale całe 30% to za dużo, gdyż wtedy podkład staje się "gliniasty".

Składniki na PseudoMeow to (w kolejnosci dla INCI): Sericite Mica, Titanium Dioxide, Zinc Dioxide, Boron Nitride + pigmenty. Ilością boronu regulujemy trwałośc podkładu, zaś tlenkiem tytanu i cynku - stopień krycia.

Jeśli o drobinki chodzi, to silk gold mica średnio się nadaje - to złota transparentna mgiełka dobra do delikatnego rozświetlania łuku briowego np, ale nie jako dodatek rozświetlający do pudru. Złoto jest jednak na tyle dobrze zmielone aby dało się znim podrobić żółty odcień prisme libre - puder ten ma bardzo drobno zmielone drobinki.


Pigmenty dla Siamese: tlenek cynamonowy jak znalazł, nie trzeba specjalnie przygotowywać mieszanki z ultramaryny,czerwieni i żółcieni żelazowej.

...a odkryłam ostatnio że pudełko po prisme libre można otworzyć, odklejając naklejkę od spodu i wyciskając denka patyczkiem Myślałam że opakowanie tego pudru jest fabrycznie zamykane - "na gorąco".
Tego też można podrobić, czy też "dorobić" zmieniając zaleznie od zapotrzebowania właściwości pudru. Do takich zadań nadają się właśnie miki rodzaju SILK np. Silk Green, Silk Blue, Silk Red.. są dokładnie tych samych rozmiarów co te w prisme libre. Wystarczy dosypac do sericite, podrasować tlenkiem cynku, dodac pigment matowy, ewentualnie cos absobującego sebum np. krzemionki, czy transparentnego pudru ryżowego i prisme libre gotowe. Polubiłam to 4-okomorowe pudełko

Przy produkcji kolejnej partii będe notować na kilku kartkach. Mam kilka przepisów w notatkach, ale tego gdzie zwiększałam ilość tlenku cynku i boronu niestety tam nie ma...

Używam podkładu codziennie i nie odczuwam potrzeby zamawiania zapasów na Meow.

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2010-02-09 o 21:23
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując