Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-11-12, 02:11   #2439
Alguien
Zadomowienie
 
Avatar Alguien
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 1 393
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

Cytat:
Napisane przez Monanka83 Pokaż wiadomość
ja dziś z rana wybrałam się zrobić znów cały arsenał badań, zahaczyłam oczywiście o bankomat spodziewając się opłat w wysokościach przez Was wspominanych, a tu znów wielkie zaskoczenie, bo kolejny pakiet wykonałam w ramach projektu Norway Grants realizowanego w naszym powiecie. Powiem Wam, że mamy turboszczęście że akurat teraz ten projekt jest realizowany, przecież to masa pieniędzy w kieszeni!
super sprawa

Cytat:
Napisane przez ecia91 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny. Nie wiem czy mnie pamiętacie ...
oczywiscie, ze Ciebie pamietamy i nikt tu o Tobie nie zapomni. Ciesze sie, ze opieke w szpitalu mialas dobra. Powodzenia!

Cytat:
Napisane przez czekooladki Pokaż wiadomość
Witam przyszłe majowe Mamusie
witaj

Cytat:
Napisane przez gingerbre Pokaż wiadomość
I właśnie między innymi dlatego się na nie decydujemy Wśród znajomych króluja Julie, Gabrysie, Marysie i Zuzie. Ileż można
Tez nie rozumiem kierowania sie 'moda' albo tym, co innym sie podoba. Nawet rodzina moze miec negatywne zdanie, a to przeciez tylko i wylacznie decyzja przyszlych rodzicow

Cytat:
Napisane przez fruzjape Pokaż wiadomość
Oczywiscie sa przypadki, kiedy cc jest niezbędne. Ale przy braku wskazań zdecydowanie jestem za SN w dobrym szpitalu. Statystyki umieralności okołoporodowej sa dla lekarza o niebo ważniejsze niz statystyki cc, naprawde


Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Nie słyszałam aby położne prowadziły ciąże. Niesamowite. Fajna więź, bardzo mi się to podoba.

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

czekooladko
Ja kiedyś byłam nastawiona tylko na cc, mam chory kręgosłup. Oczywiście pewnie wskazania nie dostane bez załatwienia. (Koleżanka z cukrzycą miała problem i zmieniła gina i odrazu planowali cc).
Jakiś czas temu zmieniłam zdanie na poród naturalny, a teraz od nowa jestem nastawiona na cc.
Wiem, że są różne opinie. Ale mój kręgosłup naprawdę bardzo uprzykrzał mi życie. Dopiero od około 2 lat żyję normalniej. Nie chcę aby to wszystko wróciło.
Nie boję się też bólu, ale myśl że wszystko będę mieć "pocharatane' mnie przeraża. Moja mam miała cc z dwójką dzieci bo brat był w położeniu pośladkowym. I wiecie co jej gin powiedział, że ma wszystko zdrowe jak u 20latki i ona twierdzi, że to dzięki cc i nawet sama miała 3.
Jesli masz problemy z kregoslupem, to tym bardziej obawialabym sie cesarki ze wzgledu na znieczulenie wkluwane do kregoslupa. Wiadomo, ze ryzyko uszkodzen jest minimalne, ale jednak

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
A dziewczyny które mają już za sobą poród może coś nam więcej napiszą? Tylko czarno na białym, bez ubarwiania
Chetnie (dwa porody sn)
- pierwszy porod: w szpitalu bylam o 22, corka urodzila sie o 4 rano
- drugi porod: w szpitalu o 3 nad ranem, 5:29 po sprawie
- bol jest oczywiscie ogromny i nie do porownania z niczym (jesli ktos mial kiedys kamienie nerkowe, to dla mnie byl porownywalny bol), natomiast mobilnosc tuz po porodzie jest fantastyczna, mozna od razu chodzic, zajac sie dzieckiem, o bolu zapomina sie w momencie ujrzenia dziecka. Wiem, ze na pewno slyszalyscie to setki razy, ale to prawda...
Jesli sa wskazania do cc, to oczywiscie nie ma wyboru, natomiast nie wiem, czy wszyscy wiedza, ale mozliwe powiklania przy i po cc sa duzo wieksze niz przy sn, np: uszkodzenia pecherza, zakazenia, krwotok, zakrzepica, zator, zrosty w macicy, infekcje rany, nie mowiac oczywiscie o tym, ze po cc rana boli i zajmowanie sie noworodkiem jest trudniejsze.
Nie rodzilam w Polsce, wiec nie moge odniesc sie do warunkow i traktowania pacjentek.

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Ostrzegam, będzie litania
to rzeczywiscie macie przezycia za soba! teraz musi juz byc dobrze i z gorki
Alguien jest offline Zgłoś do moderatora