Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-10-11, 22:32   #691
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez besso Pokaż wiadomość
hej dziewczyny!
kilka miesięcy temu prosiłam Was o pomoc, zmieniłam diametralnie pielęgnację a nawet rzuciłam palenie i jest o niebo lepiej
po wyrzuceniu kremu ziaja i -przejściu na bardziej naturalną pielęgnację okazało się, że moja cera wcale nie jest tłusta tylko mieszana! już nie robią mi się bolące gule (no dobra prawie)
podam moją pielęgnację może kogoś zainspiruje a kierowałam się dobrymi opiniami na wizażu ale i tak czegoś mi brakuje
rano myję twarz samo robionym olejkiem (lniany+malina+gliceril cocoate) - nie szkodzi ale mnie niestety wysusza
przemywam twarz hydrolatem oczarowym (używacie wacika czy sprayu?)
- pod makijaż nakładam emulsję nawilżającą dr hauschka - jak na razie niczego lepszego nie znalazłam, w miarę dobrze nawilża i nie szkodzi
- primer - puder jedwabny - kiedy okazało się, że moja cera tłusta nie jest, puder jedwabny w miarę dobrze się sprawuje a przecież jest jednym z lżejszych zmatawiaczy
- puder lucy minerals formula OCC - dość dobrze kryje i co jest najlepsze nie zawiera chemii która strasznie wpływała na moją cerę
- wieczorem zmywam makijaż zwykłym mleczkiem a potem olejkiem
- obecnie stosuję olej malinowy +HA albo serum lemon eko + HA ale miałam takie wrażenie, że serum w ogóle nie działa a malina zapycha? ale dość dobrze nawilża
raz w tygodniu robię OCM - co bardzo polecam i peeling enzymatyczny samo robiony z mazideł
od wewnątrz wit. A+E, wit. B i drożdże
ogólnie stan cery uległ poprawie, wągry wolniej się "napełniają" nie mam aż tylu bolących gul, czasem mam takie dni, że aż nie mogę się napatrzeć na moją cerę a czasem jak mnie zsypie to masakra i nie mogę tego z niczym powiązać, ani z hormonami ani nic nie zmieniam w pielęgnacji ani diecie...
ALE (i mam nadzieję, że coś mi doradzicie)
1.cera jest za mało nawilżona, często ściągnięta
2. robią mi się suche skórki tak jakby po mocno starych pryszczach, peeling pomaga na dzień, dwa
3. duże przebarwienia po trądziku i wyciskaniu, wręcz cętki na twarzy
chciałabym jeszcze wypróbować glinkę ale na razie pustki w portfelu
znowu się rozpisałam...
Jakiego kremu używasz na dzień i na noc? Na noc na pewno potrzebujesz nawilżającego - w końcu w nocy nie chodzi o zmatowienie cery. Polecam kremy półtłuste.

Stosujesz maseczki? Jeżeli nie - to właśnie na nie czas. Dobra maseczka oczyszczająca wygładzi Ci cerę, zmniejszy zaczerwienienia, zwęży pory i pozbędziesz się suchych skórek - oczywiście po regularnym, dłuższym stosowaniu.

Ja używam Ziaji Pro - maska oczyszczająca z glinką zieloną i mikrodabrazją, na KWC - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...rmabrazja.html - masz tam tradycyjnie podany skład, ja ze swojej strony polecam. Ewentualnie zrób sobie maseczkę sama
__________________
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora