Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-06-09, 00:32   #405
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez pyati Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz -

Szybko, odcień opalenizny jest brązowy.

2. Kolor oczu
-
Zielone, tęczówki mają ciemniejsza obwódkę. Oprawa oczu jest ciemna.

3. Piegi -
Nie mam


4. Cera -

Hmmm tu mam problem, mi się wydaję, że jasny ale nie taki blady-blady :P Bardziej taki ciepły jasny. Nie wpada w róż. Rumienie się na czerwono.


5. Naturalny kolor włosów -
Ciemny blond, jak byłam mała to miałam jaśniutki blond. Teraz mam takie jaśniejsze naturalne przebłyski.


6. Kolor ust -

Różowy.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Wydaję mi się, że dobrze wyglądam w niebieskim-morskim, czerwonym, źle się czuję w za dużej ilości pasteli.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Hmm sama nie wiem, chyba lepiej kremowy. Ale wydaje mi się, że w czerni dobrze wyglądam.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Tak. Może nie neony, ale w jaskrawych dobrze wyglądam.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?


Mąż mówi, że chyba nie


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

Chyba bardziej chłodne. Chociaż niektóre z ciepłych też, np czerwienie, żółty.
Noszę złoto, nie wiem czy srebro mi pasuje, ponieważ nie noszę.



12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?


Lepiej w monochromatycznych.
Radziłabym poprzymierzać różne kolory i porównać ich wpływ na wygląd. Przymiarkę trzeba zrobić tak, jak opisuję na blogu, czyli bez makijażu, w dobrym świetle, najlepiej dziennym - nie może to być światło przekłamujące kolory. Jeśli włosy są farbowane to trzeba zasłonić chustką lub ręcznikiem w neutralnym kolorze. Przymierzając kolory (podtykając pod twarz, narzucając na ramiona - chodzi o to żeby były blisko twarzy) zwracamy uwagę jak kolor wpływa na wygląd twarzy - czy koloryt skóry jest ładniejszy czy może nabiera dziwnej barwy. Czy wyglądamy zdrowiej, młodziej, czy kolor postarza, nadaje chory wygląd. Czy twarz się rozmywa, czy kolor odwraca uwagę od twarzy, czy przeciwnie.

Najważniejszerń c są kolory wymienione przeze mnie gdzieś w poprzednich postach (i chyba na początku wątku):

Czysta biel i głęboka czerń vs złamane biele (kremowy, ecru) i "prawie czernie" bardzo ciemny brąz bardzo ciemna szarość

Kolory bardzo chłodne vs bardzo ciepłe (można sprawdzić na kole kolorów).

Kolory czyste vs kolory złamane.

Kontrasty w ubraniu wysokie vs niskie kontrasty.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora