Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Keratynowe prostowanie włosów cz.IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-01-18, 20:42   #1865
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez coconutssy Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie zjedźcie mnie
Przeczytałam kilka ostatnich stron - błagam nie wymagajcie przeczytania wszystkich!
Pierwszy post, oczywiście, czytałam (i kilka pierwszych stron).
Nie wiem dlaczego nigdy wcześniej nie przyszło mi do głowy wykonanie keratynowego zabiegu - od roku pielęgnuję włosy w sposób włosomaniacki - nie mogę powiedzieć, żeby były jako tako mechanicznie zniszczone, fajnie rosną, etc., ale z puszeniem jeszcze nie udało mi się uporać (faktem jest, że jest wiele włosów odrastających - czyli różnej długości). No i nie wyglądają "WOW".
Załączam zdjęcia.
Jakieś sugestie który zabieg keratynowy -który produkt i w jakiej ilości może się sprawdzić?
Włosy są za łopatki/po zapięcie od biustonosza. Zdjęcie zrobione po myciu, po samoistnym wyschnięciu, po nałożeniu odżywki b/s na długości i silikonów na końcówki. Wyglądają jakby było ich więcej niż jest. Jutro będzie ich o 1/3-1/2 mniej I będą mniej kręcone, pomimo spania w koczku-ślimaczku.
Włosy kilka lat temu przeszły jedną trwałą i jeden styling oraz kilka farbowań. Sądzę, że zdążyły już całe odrosnąć.
Pierwszy produkt, o którym przeczytałam to Cocochoco, ale z opinii, które wyczytałam - ogólnie raczej polecacie Encanto. Wydaje mi się, że ze wszystkiego, co przeczytałam, Encanto sprawdza się najczęściej i najbardziej? Co w takim układzie z innymi zestawami keratynowymi, o których wspominacie - kativa, inoar?
Jak to jest z innymi, na które można się tak często natknąć w Internecie? (QOD, Kerapro K5, ...?)
Z jakiego powodu rezygnujecie z Encanto na rzecz innych produktów?

Przeczytałam też, że macie pomysł na zrobienie zestawienia. To by było bardzo przydatne. Dopóki go nie ma, pomożecie niedoświadczonej?

Za wszelkie rady i sugestie będę wdzięczna.

Nie zależy mi koniecznie na prostych drutach - chciałabym, żeby włosy po prostu przestały się tak puszyć, nabrały blasku, wygładziły - były i wyglądały na odżywione bez specjalnego stylizowania ich.
Encanto rządzi jeżeli chodzi o efekt prostych włosów i odżywienie. Głównie z tego pierwszego względu jest najpopularniejsze na tym forum niestety, jego największym minusem jest czasochłonność (podejrzewam że robiąc metodą tradycyjną, czyli wg ulotki, na Twojej długości włosów zeszłoby z 5 godzin na bidę) i bardzo mocny, drazniący i gryzący zapach.

Jeżeli zależy Ci tylko na wygładzeniu i ujarzmieniu puchu, cocochoco powinno dać radę Na własnych włosach testowałam encanto, cocochoco i qod i każdy z tych preparatów niwelował puszenie i mimo wszystko włosy były bardziej zdyscyplinowane, mimo że w przypadku cocochoco i qod efekt prostych włosów trwał bardzo krótko.

Właściwie z tych trzech produktów mogłabym Ci polecić każdy, bo każdy zlikwidował u mnie puszenie Jeżeli zdecydujesz się na cocochoco od razu uprzedzam- jest strasznie niewydajne. Przy Twojej długości brałabym 150-200 ml
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora