Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-10-22, 17:50   #1913
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez natalia_j Pokaż wiadomość
Już parę ładnych lat czerpię wiedzę z wizażu i nawet nie wiem, jakim cudem dopiero dziś pierwszy raz coś piszę
Gdyby nie wątek biochemiczny, pewnie do tej pory smarowałabym się codziennie colorstayem, myła się żelami dla nastolatek i dziwiła się, że moja skóra wygląda tragicznie.
Ale do rzeczy: mam 24 lata, skórę, którą określiłabym jako "męską", a to dlatego, że jest w moim odczuciu gruba i usiana rozszerzonymi porami jak u facetów (duuuże dziurki , jak z reklamu normadermu, tylko większe i zanieczyszczone) - mam je szczególnie na nosie i policzkach, oczywiście zaskórniów też masa Do tego skóra wzorcowo się błyszczy, z pryszczami mam w sumie spokój, ale to zasługa pigułek, aż boję się pomyśleć, do będzie, jak je kiedyś odstawię.
Mam dokładnie taki sam typ skóry, tylko moja dodatkowo ma tendencje do pękających naczynek. Nie wiem czy to możliwe - gruba a jednocześniej naczynkowa skóra? Moja pielęgnacja wygląda tak:

demakijaż - bioderma Sensibo
tonik pichtowy
serum z wit C z BU
rano - Svr Rubialine
wieczorem - Humektan
2,3 razy w tygodniu peeling Svr Xerial i maseczka Lerosett

Chyba najbardziej z tego wszystkiego pomaga mi tonik pichtowy Dla mnie to rewelacja. Kiedy mam przerwę w stosowaniu np. kilkudniową to różnicę widzę zaraz po pierwszym użyciu. Teraz już jesień, mniej słońca więc chciałabym silniej zadziałać na skórę, szczególnie chodzi mi o pozbycie sie rozszerzonych porów i zaskórników otwartych - wstrętnych czarnych kropek, które mam na nosie,policzkach, czole i brodzie czyli...wszędzie! Zastanawiam się nad Acnederm, albo może jakiś tonik złuszczający, znacie coś dobrego dla takiej skóry? Chciałabym zacząć raczej delikatnie i potem jeśli zajdzie potrzeba zwiększać siłe rażenia kosmetyków ze względu na naczynka i skłonność do podrażnień.
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując