Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - OCM - Metoda czyszczenia olejem
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-11-01, 12:37   #656
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
"The ratio of castor oil to EVOO will vary depending on the person. The typical starting ratio is 50/50 castor oil to EVOO. For oily or acne-prone skin, a ratio of 75% castor oil to 25% EVOO will work better. For dry or flaky skin, a ratio 25% castor oil to 75% EVOO is good."

"I use 60% castor oil, 20% grapeseed oil and 20% jojoba oil. I also add Tea Tree oil, which is a great antiseptic and is popularly used as treatment for acne. "


to z amerykanskiego forum.. dlaczego w polsce stosujemy w przypadku skory tlustej 30% rycyny, a tam uzywa sie jej 2x wiecej? skad to wynika? czy to sa bledy w tlumaczeniu? moze to jest odpowiedz na moje wypryski.. moze mam zly sklad swojej 'plukanki'?
Możliwe, że (tak jak napisałaś) - są to błędy w tłumaczeniu.
Należy jednak zauważyć, że rycyna to ciężki olej, który może zapychać. I co jest bardzo istotne używany przez dluższy czas może wysuszyć skórę. Ja jako posiadaczka skóry wrażliwej/normalnej skłonnej do przesuszeń używam do OCM max 20 % rycyny i jest wszystko ok.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując