Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jakie kupujecie dla Maluszka ...
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-07, 01:16   #58
niutka1
Wtajemniczenie
 
Avatar niutka1
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 2 904
Dot.: Jakie kupujecie dla Maluszka ...

Jako mama dwójki dzieciaczków, w dodatku spodziewająca się trzeciego bardzo polecam przewijak, ale taki nie montowany na niczym, tylko nakładany, taki zwykły, klasyczny, w Polsce dostępny za 40-60 z ł Mój posłuzył mi przy dwójce i niestety zakończył juz swój zywot, ale na pewno kupie nowy. Plusy- mozna połozyc go wszędzie- będzie stabilny, ja kładłam go- na łózeczku, na łózku- jesli miałam akurat ochotę tam przewinąć, w kuchni na stole ( bo pierwsze urodziło sie zimą i w kuchni było cieplej kąpać, łazienke mielismy słabo ogrzewaną) , potem jak dzieci wyrosły, to przydawał sie do położenia na zwykłej wannie lub na pralce- po kapieli. super. tylko polecam ten szerszy 70 cm lub nawet 75 cm chyba, bo 60 to dla mnie za wąskie.

Jesli chodzi o ciuszki, to mam tone po poprzednich, część rozdałam, ale część z tych rozdanych, jest szansa, że do mnie wrócą cos tam na pewno będę dokupować.
Do łóżeczka, czy w ogóle do spania ( bo nie wszystkie dzieci chcą spac w łóżeczkach, u nas to tak raczej to łózko słuzyło jako kojec) polecam śpiworki zamiast pościeli- dziecko się nie rozkopuje i jest mu przytulniej, łatwo tez w nocy wziąc dziecko ze śpiworkiem i przystawić do cyca, nie jest mu zimno.

|astanawiam się natomisat nad wózkiem... no ale to szeroki temat, od czasów mojego ostatniego malucha wózki są o niebo do przodu... i ceny spadły mocno, bo za 1500 zł juz możesz miec trójpak z fotelikiem, gondolka i spacerówką, a ja 8 lat temu przy pierwszym kupowałam goły wózek bez niczego za 1100 zł a reszte musiałam dokupić. Na pewno nie chcę trójkołowego, przyzwyczajona jestm do 4 kółek i próbowałam kiedyś w sklepie 3 kołowe, jakies mało stabilne mi sie wydają.

Co do kosmetyków dla dzieci, to najlepiej jak jest ich jak najmniej, wtedy zmniejsza się ryzyko uczulenia, powinny byc jak najprostsze w składzie, a oliwa z oliwek do smarowania to super pomysł, tez polecam. Do mycia włosków i ciałka oilatum ( wystarczy ten jeden do mycia na włoski też) .

Do pupci to u nas zawsze była alantan maść.

no i po raz pierwszy będe chyba chciała zainwetsowac w chustę. przy poprzednich nie była taka popularna, zreszta pierwsze urodziłam w listopadzie, więc na zime średnio, drugie było na koniec sierpnia i tez zaraz była jesień, zima, a teraz mi wychodzi termin na marzec, więc na wiosne i lato akurat
__________________
Trójkowa mama
zapuszczam włoski od zapałki
13.08.2009 : 3mm,14.09 : 2,5 cm,13.10 : 3,5 cm14.11 : 5 cm,14.12: 6 cm,15.01.2010: 8 cm, 21.12.2010: 20cm ( podcinane troszkę kilka razy)
31.12.2014 : 54cm podcinane wiele razy, CEL: 69cm..
zapuszczam grzywkę 31.12.2014: 21cm.

Edytowane przez niutka1
Czas edycji: 2010-07-07 o 01:23
niutka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując