Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zapychające składniki w kosmetykach
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-10-04, 16:42   #715
elorelei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 52
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Od m-ca używam kremu Dax Cosmetics, Perfecta Cera Mieszana, Krem dotleniający na dzień i noc. Przeczytałam, że ma potworny skład (Skład: Aqua, Paraffin Oil, Butylene Glycol, Spirea Ulmaria, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alkohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Propylene Glycol, Lecithin, Carnitine, Ubiquinone, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum. ).
Sama już nie wiem czy używać go dalej (na razie jestem bardzo zadowolona) czy nie ryzykować zmienić na jakiś bezpieczniejszy...
Możecie polecić mi jakiś niezapychający, matujący krem na dzień?

Co myślicie o składzie tych kremu (Lavera)?

1) Składniki: wyciąg z nagietka*, olejek sojowy*, gliceryna roślinna, naturalna substancja samoopalająca (DHA), trójglicerydy (mieszanka olejków roślinnych), estry kwasu glicerynowego, alkohol tłuszczowy, samoopalająca substancja czynna na bazie cukru, olejek z babassu, olejek z nagietka*, wit. E, ksantan, wyciąg z brzoskwini*, wyciąg z moreli*, wyciąg z kiwi*, wyciąg z papai*, wyciąg z limonki*, wit. C, mieszanka olejków eterycznych.

2) Składniki: wyciąg z nagietka*, olejek palmowy, olejek sojowy*, roślinny olejek glicerynowy, roślinna gliceryna, naturalny czynnik nawilżający, olejek kokosowy, squalan (z oliwy z oliwek), masło z pestek mango, olejek z babassu (specjalnego gatunku orzecha kokosowego), olejek z awokado*, oliwa z oliwek*, estry kwasu glicerynowego, masło shea*, lecytyna, wit. E, wyciąg z brzoskwini*, wyciąg z moreli*, olejek z nagietka*, hydrolat oczaru wirginijskiego*, hydrolat melisy*, ksantan, sterole roślinne, trójglicerydy (mieszanka olejków roślinnych), wit. C, mieszanka olejków eterycznych.
__________________
Jak zdobny koń, jak świetny strój,
Czarownym zwidem obraz twój,
Poznałem - Boże, siłę daj!
Tyś czarownica Lorelei.
(Clemens Brentano)
elorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując