Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-08-15, 12:54   #2440
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Kaetchen Pokaż wiadomość
A gdzie napisałam, że stosuję sam nierozcieńczony sok???
no na przykład tu:
Cytat:
Napisane przez Kaetchen Pokaż wiadomość
Ja polecam olejek jojoba - tylko wcześniej przetrzeć twarz najlepiej sokiem z cytryny, przepłukać samą wodą, przetrzeć twarz wacikiem nasączonym olejkiem (to na noc), a rano przemyć twarz wodą (samą wodą), i na skórę nałożyć olejek jojoba (1-2 krople, nie więcej) na wilgotną skórę i wklepać. Nadmiar można zdjąć wacikiem, choć u mnie olejek wchłania się ekspresowo i przez cały dzień moja skóra jest matowa (ale nie mówimy o macie jaki dają pudry)

Cytat:
Napisane przez Kaetchen Pokaż wiadomość
Skoro szczypie, znaczy się, że jest jakieś działanie, a czy dla skóry będzie to miało pozytywny, czy negatywny efekt, to inna sprawa, bo np. woda utleniona na ranę też szczypie, ale efekt jest pozytywny.
LOL szczypanie oznacza, że produkt podrażnia skórę! To właśnie dla osób, które myślą jak ty producenci piszą takie głupoty na opakowaniach w stylu "mrowienie i uczucie chłodu oznaczają, że produkt działa", często dodając jedynie do produktu mentol właśnie dla tego wrażenia.
Wodę utlenioną zazwyczaj lejesz na ranę, jakbyś ją aplikowała na nieuszkodzoną skórę, to nie szczypałaby. Działanie wody utlenionej jest dokładnie takie jak napisała danusiaes
Cytat:
Napisane przez Kaetchen Pokaż wiadomość
Witamina A nie potrzebuje wit E, choć ta druga poprawia wchłanianie. Najczęściej jednak dodają tokoferolu, ponieważ ze względu na wymiatanie wolnych rodników, wydłuża żywotność olejów, będących nośnikiem m.in. witaminy A. To taki naturalny konserwant.
Witamina E nie jest konserwantem, a przeciwutleniaczem (antyoksydantem)! To zupełnie inne działanie.
Cytat:
Napisane przez Kaetchen Pokaż wiadomość
Co do sprawdzonych receptur... Czy tylko mazidła są autorytetem w tej dziedzinie? Jak dla mnie każdy receptariusz czy to kosmetyczny, czy kucharski, stanowi jedynie inspirację do tworzenia swoich własnych, dopasowanych do własnych potrzeb, receptur. Z prostej przyczyny - coś, co działa u jednej osoby, nie musi działać tak samo u mnie, i w drugą stronę. Jeśli piszę, że coś polecam, to nie dlatego, że coś wpadło mi do głowy z biegu, tylko dlatego, że sprawdziłam na sobie i nie zauważyłam skutków ubocznych, natomiast - pozytywne efekty. Z mojej perspektywy jest to zatem jak najbardziej sprawdzona receptura. Za to tysiące receptur z mazideł stanowi dla mnie wielką niewiadomą...
Jakby możliwe było stworzenie super-kremu, co by wszystkim skórom robił dobrze, to byśmy taki mieli. Niestety się nie da - są osoby z trudną w pielęgnacji skórą, widocznie ty taką masz. Ale to, że tobie takie mieszanki nie zrobiły krzywdy jest jak dla mnie łutem szczęścia.
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora