Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-08-15, 15:55   #2441
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam

Mam problem z moją cerą i zastanawiam się nad przejściem na oleje właśnie
Póki co jestem przede wszystkim zainteresowana biochemią urody - choć nie wykluczam zakupów w mazidłach lub zsk. Nie ukrywam jednak, że jestem nastawiona raczej na gotowe lub bardzo proste mieszanki. Mam cerę normalną skłonną zarówno do przetłuszczania się i powstawania zaskórników i pryszczy, jak i do wysuszania, ale objawia się to u mnie póki co uczuciem ściągnięcia i wtórnym przetłuszczaniem. Moja cera jest bardzo skłonna do zapychania się. Czytałam w KWC pozytywne opinie odnośnie skwalanu i oleju z pestek malin (oba z BU) - i teraz pytanie, czy skwalan samodzielnie można stosować na noc? Czy lepiej mieszać go np z żelem hialuronowym i w jakich proporcjach i czy bezpośrednio przed użyciem? Czy olejek z pestek malin nadaje się na dzień i czy tez go mieszać z żelem lepiej? A może po wsmarowaniu lub przed psikać hydrolatem? A może inne oleje dla osób z tendencją do zapychania? tak wiem, że każdy reaguje inaczej i trzeba to przetestować, ale chciałabym unikac ewidentnych zapychaczy

Edit:
Teraz na forum doczytuje, ze skwalan jednak zapycha. Rany ja już nie wiem, co mam stosować... wyjdzie na to, że najlepiej myć mydłem i całą pielęgnację olać, bo tak czy inaczej źle...

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2011-08-15 o 16:07
Limone jest offline Zgłoś do moderatora