Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-08-27, 09:22   #2404
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez sand Pokaż wiadomość
Ostatnio mam bardzo nierówny koloryt ciemne sińce pod oczami i popękane naczynka na nosie i policzkach i to nie jakieś pojedyncze.. wygląda to koszmarnie.. zmiany w pielęgnacji swoją drogą ale póki co czym to przykryć? Do tej pory podkład wystarczał, czasem zółty korektor pod oczy ale teraz to za mało.. jakie polecacie korektory? Teraz mam tylko Clair: żółty pod oczy (przydałoby się coś bardziej kremowego, kryjącego i przygaszonego) i mint (na pojedyncze krostki jest ok ale na całych zaczerwienionych policzkach wygląda nienaturalnie). Przewijał się chyba light z Amilie, możecie polecić też inne? I kryjący podkład dla tłustej cery - teraz mam Clair, Pixie, Neauty, szukam czegoś mocniej kryjącego. AM mam kryjący ale formuła mi nie odpowiada, może matujący byłby lepszy..
na bardzo ciemne (wręcz fioletowo-czarne) zasinienia pod oczami ten lemongrass jest dobry. bo właśnie jest mocno intensywny. ale...
żeby uzyskać dobry efekt najlepiej jest:
nakremować buzię
odczekać
na wszelki wypadek w miejsce pod oczami dać odrobinę pudru mineralnego (żeby nie zrobić sobie żółtej plamy lemongrassem. często buzia nie dosycha po kremie a my już nakładamy reszte i robi się intensywna plama. odrobina pudru sprawi, że lemongrass będzie się ładnie blendował i nie zostawi intensywnych plam).

później polecam mimo wszystko użyć zwykłego korektora (w moim przypadku clare blanc light73, bo oddałam mamie też dobry z amilie - light), lub podkładu na lemongrassa. z resztą, na każdy korektor specjalistyczny dajemy podkład lub zwykły cielisty korektor, zeby nie było widać żółtego, zielonego czy lawendowego

dodatkowo polecam nakładać lemongrassa puchatym pędzlem (znowu nawiążę do kształtu inglot 4ss lub jakimś podobnym), ewentualnie (o ile zastosowany był krok z przypudrowaniem miejsca pod okiem) - najpierw punktowo położyć lemongrassa mniejszym pędzlem a później go dokładnie blendować i zakrywać (równie dobrze blendując) podkładem lub korektorem.

na jaśniejsze zasinienia mam z clare blanc lemon cover up. działa też na te mocne zasinienia, ale trzeba go dać więcej niż lemongrassa, któy właśnie przez ten intensywniejszy kolor lepiej sobie z tym radzi.

a do tłustej cery wiele razy czytałam tutaj, że pod podkład i na podkład dać puder mineralny. sprawdzałam na klientkach z tłustą cerą też bazę pore minimizer z benefitu i na to podkład mineralny i działa
__________________
www.puckowa.blogspot.com

Edytowane przez margitea
Czas edycji: 2015-08-27 o 09:23
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując