Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-04-07, 13:40   #182
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Zapewne tak. Przeglądając ogłoszenia wizażystek (polskich) odnośnie analizy kolorystycznej natrafiłam na stronę wizażystki u której można było zapytać się online o jakieś wskazówki, co do samodzielnego ustalenia swojego typu kolorystycznego. Jedna dziewczyna napisała, że wydaje jej się, że jest wiosną, ale ma brązowe oczy więc nie wie czy dobrze ustaliła swój typ. Owa wizażystka odpisała jej, że wiosna jest niemożliwa w takim przypadku bo wiosny nie mają brązowych oczu.
Mnie najbardziej rozbawił blog pewnego wizażysty, który wyśmiał teorię 12 typów, podpierając się swoim bogatym doświadczenie przeanalizowania kilkudziesięciu kobiet.
Wizażystki, które opracowały i rozwinęły 12 typów przeanalizowały setki.

Zresztą mi czasem ktoś zarzuca, że to nie jest mój zawód ani wykształcenie, więc się nie znam, pytanie jakie wykształcenie i doświadczenie (a co najważniejsze - jakie rezultaty) mają lansujący się w necie początkujący wizażyści? To nie jest tak, że nie szanuję tego zawodu, po prostu nie urodziłam się wczoraj i wiem, że w każdym zawodzie są mniej i bardziej kompetentne osoby.

Akurat w analizie kolorystycznej są wręcz różne szkoły teoretyczne, dlatego jak ktoś używa 4 czystych pór roku albo jeszcze innego systemu to może uważać, że 12 typów to bzdura. Z kolei część używa 12 czy 16 typów ale silnie wiąże właśnie kolor oczu i włosów z typem. Co kto lubi, ja widzę sensowne rezultaty i przede wszystkim sensowną podstawę teoretyczną tylko przy Sci/Art, jak ktoś mi pokaże inną metodę równie dobrą lub lepsza, to się przekonam, czemu nie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora