Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-01-03, 11:57   #945
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez lionheartedgirl Pokaż wiadomość
Witam, również proszę o poradę gdyż od kilku lat bezskutecznie próbuję określić mój typ urody : ) Wyeliminowałam lato, ale co do pozostałych, to w zależności od pory roku czuję się bardziej jesienią, wiosną lub zimą.



1. Jak się opalasz - ciężko, praktycznie wcale. Tylko raz będąc dzieckiem na wakacjach prawie miesiąc w Turcji przy 40 stopniach w cieniu coś ruszyło... a i tak nie była to spektakularna opalenizna. Hm, określiłabym kolor skóry jako "muśnięty słońcem". Delikatne refleksy i tyle.

2. Kolor oczu - jasny, szaro-niebieske, ale raczej wyrazisty, nie jest przygaszony. Co do czystości to ciężko mi stwierdzić, bo mam jedną, zielonawą malutką plamkę na lewym oku. Rzęsy czarne, brwi jaśniejsze w odcieniu popielatym.

3. Piegi - zimą szarobrązowe tylko w okolicy nosa i kości policzkowych, latem rozprzestrzeniają się na czoło, jest ich zdecydowanie więcej są widoczne z daleka, wtedy mają pomarańczowy odcień.

4. Cera - bardzo jasna, blada, naczynkowa, jest też skłonna do podrażnień. Rumieni się też na różowy.

5. Naturalny kolor włosów - jasnobrązowy, raczej chłodny, choć latem słońce nadaje mu bardziej ciepłych refleksów... Na pewno nie jest "mysi".

6. Kolor ust - mocny malinowy róż.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze czuję się w kolorach zdecydowanych. Czysta czerwień, intensywna zieleń, błękit nieba. Często noszę też czerń.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? W bieli wyglądam trochę zbyt blado, ale myślę, że czerń mi pasuje. Szary z kolei rozmywa moje rysy twarzy, ale że lubię ten kolor, to przełamuję ten efekt jakimś mocnym akcentem np. krzykliwą biżuterią.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? Pasują, również te "rażące po oczach" ; )

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. Jak pisałam wyżej, lubię szarość, ale nigdy nie odważyłam się ubrać jednolicie na szaro, bo wyglądam zwyczajnie.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
W biżuterii nie noszę złota, nie lubię i źle się w nim czuję. Ozdoby ze srebra noszę na co dzień. A co do kolorów, to noszę zarówno jedne, jak i drugie.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?I tutaj nie jestem pewna. Lubię eksperymentować i lubię zestawiać np. klasyczną małą czarną z cytrynowożółtą marynarką. Ale w kreacjach minimalistycznych też dobrze się czuję, choć noszę je rzadziej.


Kiedyś myślałam, że jestem zimą, ale jak robiłam test na stronie feeriebarw to na zmianę wychodziła jesień albo wiosna. Więc już sama nie wiem?
Albo Czysta Wiosna, albo Czysta Zima
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora