Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Termoobieg - z czym to się je?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-05-18, 13:21   #10
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: Termoobieg - z czym to się je?

Według mojego marnego doświadczenia:

Cytat:
Napisane przez dominikaj Pokaż wiadomość
- czy to prawda, że powinnam zmniejszać temperaturę pieczenia z termoobiegiem w stosunku do tej bez?
Tak, z termoobiegiem jest średnio 20 stopni więcej (czyli jak np. ustawisz 180, to będzie ok. 200)

Cytat:
Napisane przez dominikaj Pokaż wiadomość
- czy może skracać czas pieczenia a nie termoobieg?
To chyba zależy od potrawy czy można piec krócej ale w wyższej temp., osobiście ja również zmniejszyłabym temperaturę a nie czas pieczenia.

Cytat:
Napisane przez dominikaj Pokaż wiadomość
- czy mam rodzielać styl pieczenia tzn. np. sernik piec wpierw dół, potem górę czy mogę tak normalnie góra - dół (chodzi mi o to by ciasto się nie zepsuło)
Normalnie góra+dół.

Cytat:
Napisane przez dominikaj Pokaż wiadomość
- jeśli mam termoobieg to na jakiej wysokości dobrze ustawić ciasto lub potrawę?
Termoobieg właśnie zapewnia jednakową temperaturę w całym piekarniku, więc bez różnicy na którym stoi poziomie. Umożliwia też pieczenie na kilku poziomach jednocześnie, ale z doświadczenia wiem, że ta potrawa na wierzchu szybciej się rumieni.

Cytat:
Napisane przez dominikaj Pokaż wiadomość
- czy to prawda, że piekąc z termoobiegiem na cieście może się zrobić skorupka a w środku pozostanie ono surowe? jesli tak macie jakieś sposoby aby uniknąć tego?
Na mojej instrukcji piekarnika, było napisane, że termoobieg służy do zapiekania, czy rumienienia, i ja się z tym całkowicie zgodzę. Po prostu suche, cyrkulujące powietrze wysusza potrawę, i sprawia że szybko się rumieni, a wtedy w środku może być surowe.

A moja rada: piec bez termoobiegu, a na ostatnie 15 minut włączyć termoobieg dla przyrumienienia


A tak ogólnie to termoobiegu jak już pisałam używam głównie do zapiekania i rumienienia na koniec, czasem gdy piekę w rękawie lub w naczyniu z pokrywką i do przygotowania potraw na 2 poziomach (np. jakieś mięsko na jednym, i ziemniaczki na drugim )
__________________


Edytowane przez agusia_85
Czas edycji: 2009-05-18 o 13:25
agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując