Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wszystko o farbowaniu henną - część II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-01-05, 13:21   #2340
Chooo
Rozeznanie
 
Avatar Chooo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Szn
Wiadomości: 536
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

witam Dziewczyny Mam pytanie o kolorek.
zawsze używałam senny bezbarwnej, która tylko odżywiała włosy. Zawsze farbowałam włosy chemicznymi stałymi farbami, raz użyłam Khadi ciemnego brązu, który trzymałam całą noc na włosach. Wyszedł jasny choć bardzo ładny i długo go nosiłam bez odświeżania choć przebijał jakby w blond refleksy. Później wytrąciłam kolor dekoloryzatorem, gdyż marzył mi się blond taki jaśniutki (około 1,5 roku temu), całość wyszła nierówna, jak to po dekoloryzacji- na końcach prawie czarny, przy głowie jasne włosy. Po nałożeniu odcienia jasny brąz (farba chemiczna) wyszłam marchewką, więc nałożyłam ciemną porzeczkową czerwień (Joanna). Wyszło ślicznie, jednak ta po 2 tygodniach wymywa się i bardzo blednie, z ognistej czerwieni została spłowiała, już nie taka śliczna. Z resztą wciąż wspominam wspaniały naturalny kolor po Khadi i odżywione włosy więc chcę skończyć z chemią, teraz, gdy wiem, że blond to nie moja bajka.

Chciałabym osiągnąć kolor taki jak na zdjęciu 2 i 3 które załączam lub brąz podobny do tego na zdjęciu 4. Mój kolorek to nr.1

1. Prosiłabym więc o radę co i w jakich proporcjach zmieszać. A może użyć tylko jednej konkretnej farby Khadi?

Oczywiście, wiem, że każdemu farby inaczej "łapią" włosy, nigdy nie osiągniemy dwóch identycznych odcieni na różnych osobach ale chciałabym podobny efekt jak na 2/3 lub 4 z załącznika na moich wyjściowych zdjęcie nr. 1 (kolor jest jednolity, tylko światło padło tak, jakbym miała czarny odrost).

2. Jeśli zdecyduję się na brąz a nie czerwonawy kolor to zależy mi najbardziej na tym by był to odcień ciepły, obojętnie czy średni czy ciemny brąz, ale ciepły.

Dodam jeszcze, że u mnie włosy bardzo mocno łapią farbę chemiczną, blondy zawsze wychodzą karmelowe z przewagą marchewy, a brązy praktycznie zawsze czarne lub mega ciemny kasztan. a ciemny brąz Khadi wyszedł raczej jaśniutki.

3. Wolałabym raz nałożyć Khadi, a nie jak czasem słyszałam, że najpierw kładzie się naturalną henną, a później indygo itd, bo raczej zapracowana ze mnie kobita .

4. Ostatnie pytanko - czy jakbym teraz zrobiła ciemny brąz Khadi, a za miesiąc położyła Khadi naturalną hennę to będzie rudawy połysk na brązowych włosach?

Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź od ludzi, którzy na prawdę się na tym znają.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (90,0 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (79,5 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (112,0 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (66,2 KB, 10 załadowań)
__________________
Kocham husky! Adoptowałam już 2!
Chooo jest offline Zgłoś do moderatora