Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-11-17, 11:39   #2003
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Relyah Pokaż wiadomość
No dobra, żeby było łatwiej zaproponuję swoją koncepcję:

Oczyszczanie:
- Micel Bioderma sensibio
- Żel Ziaja calma
- Hydrolat oczarowy/różany

Nawilżanie:
- Humektan krem

Naczynka:
- maseczka z czerwonej glinki
- mazidła własnej roboty

Filtr:
- Avene Emulsja SPF 50+

Specyfiki na trądzik/zaskórniki:
- Acne Derm
- Effaclar K
- pasta cynkowa (w pogotowiu)
- olejek z drzewa herbacianego

Krem matujący:
- Effaclar

Samooopalacz:
- L'oreal Nutri bronze

Oczyszczanie tak samo kazdego dnia rankiem i wieczorem.
Matujący krem i filtr codziennie pod podkład. Nie wiem jak się filtr zachowa, może nie trzeba będzie effaclaru.
Noce: acne 1, effaclar K 2, Humektan 2.
Raz w tygodniu maseczka z glinki czerwonej.

Kiedy stosować samoopalacz? Często nakładałm go na wsiąknięty effaklar K.. Może wtedy? Czy może lepiej zestawić go z humektanem ? albo całkiem osobno?

Jeszcze pytanko mam, czy używać peelingów wtedy, gdy mam jakieś niespodzianki? Czy to nie roznosi suprajsów na całą twarz przypadkiem ?? I jaki peeling ? Obecnie używam enzymatycznego z ori..
Genaralnie widzę że plan jest dobrze przemyślany i poparty wcześniejszym szczegółowym czytaniem tego i podobnych wątków. To się chwali i sprawia że analizujący ma o wiele mniej roboty
Wszystko powinno dobrze podziałać na Twoją cerę, o ile Effaclar matujący i Humektan nie będą Cię zapychać, co się czasami zdarza w przypadku podatnych na zapychanie cer (choć oba to naprawdę dobre kremy)
Co do peelingu ten co używasz to Radiance Energy? Jeśli tak jest baardzo dobry. Przy następnych zakupach na BU (widzę że używasz stamtąd hydrolatów) możesz również wypróbować tamtejszy enzymatyczny z bromaliną.
A może by tak samoopalacz stosować na dzień, wymiennie z kremem matującym pod filtr? Albo poszukać jakiegoś tonera z filtrem, Bioderma chyba taki ma: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=250550 Przeszukaj KWC, bo ja osobiście nie używałam ale coś takiego mogłoby się sprawdzić. Nigdy nie stosuj go na Effaclar K!
Na naczynka świetne są koncentraty Farmony, fajnie też działa serum C z BU nakładany pod filtr.

Edytowane przez lalaith
Czas edycji: 2008-11-17 o 11:49
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując