Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-21, 12:08   #1584
doruś
Zadomowienie
 
Avatar doruś
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Wiadomości: 1 774
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez doruś Pokaż wiadomość
Ślicznie proszę o rozszyfrowanie składu: EMO-FARM BALSAM DO WŁOSÓW EL PE LO

Aqua, acorus calamus, arctium lappa, linolenic acid, carbomer, urtica dioica, glycol distearate (and) Sodium laureth (and) cocamide mea (and) laureth-10, sodium hydroxide, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, ethylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum, linalool, citronellol

Sposób użycia: wcierać we włosy oraz skórę głowy i pozostawić bez spłukiwania.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=27394

I mam jeszcze pytanie czy wszystkie przeanalizowane tu kosmetyki znajdują się w http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=250024 ???

Z góry bardzo dziękuje

W innym wątku Estelle troszkę na mnie się zdenerwowała, więc za Jej namową sama przeanalizowałam ten balsam:

Aqua – woda
acorus calamus - Tatarak zwyczajny (nadając włosom puszystość i połysk, a ponadto wzmacnia ich cebulki włosowe, przeciwdziała wypadaniu włosów. Służy do leczenia różnych schorzeń skóry głowy, jak łojotok, łupież)
arctium lappa - Łopian większy (świąd skóry, hamóje wypadanie włosów spowodowane łojotokiem czy łupieżem)
linolenic acid – kwas linolenowy inaczej olej lniany (Wykazuje działanie regenerujące, hamuje zapalenia skóry)
carbomer - zagęszczacz
urtica dioica – pokrzywa zwyczajna (zapobiegający wypadaniu włosów i poprawiający ich wygląd )
glycol distearate – jakiś wypełniacz, emulgator
(and) Sodium laureth - detergent
(and) cocamide mea – substancja myjąca, gruntownie oczyszczająca skóre
(and) laureth-10 - detergent
sodium hydroxide - detergent
acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer - wypełniacz
ethylparaben - konserwant
2-bromo-2-nitropropane-1 – barwnik
3-diol - barwnik
parfum - perfumy
linalool – alkohol pozyskiwany z olejków eterycznych
citronellol – wyciąg z drzewa cytrusowego

Poproszę tylko o sprawdzenie czy zrobiłam to poprawnie i o podsumowanie.
Na moje oko nadaje się ten balsam na skóre głowy bo włosy chyba może przesuszać. Nie za dużo w nim chemi?
Z góry dziękuje
__________________
Wiele dziewczyn krępuje pojawiać się na ulicy z nie umalowaną twarzą. Za to z krzywymi nogami chodzą jak gdyby nigdy nic.
doruś jest offline Zgłoś do moderatora