Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-12-05, 08:25   #3018
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Kwasy/ peelingi dla początkujących...

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Używałam ten peeling z SVR , wczasach nieświadomości biochemicznej .Tam jest kwas glikolowy , boże jak on podrażnia bromelanina też mnie podrażnia .
Z kwasów polecam migdałowy i salicylowy , kosztują grosze i łatwo się robi i zapraszam na wątki kwasowe , tam jest pełno osób , które wiedzą jeszcze mniej niż ty

Na uczuleniach się nie znam , ale ktoś opisywał podobne problemy na twarzy i pomogła mu niezmydlalna frakcja oleju sojowego , to wszystku do kupienia na mazidłach , za grosze

http://mazidla.com/index.php?option=...d=14&Itemid=27
Dzięki za odpowiedź
A mogłabyś mi podać linki do tych wątków kwasowych. Takich dla początkujących z których moge sie dowiedziec podstawowych informacji o biochemi?
Ehh... ale bym sie przejechała. Nie dość, że taka malutka buteleczka i kosztuje ok. 200 zł to jeszcze nic by mi nie dało... Niestety za głupote się płaci

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:00 ----------

Ojeeej. Dziękuję za ten link do mazideł! Rzeczywiście produkty tam są za grosze...
Przy okazji poznałam troche podstaw.
Nie rozumiem tylko...
Kwasy AHA są silniejsze i częściej podrażniają tak? Czyli lepiej na początek zacząć od BHA? A co z tymi PHA?

W tym artykule pisze, że i BHA i AHA nadają się do skóry trądzikowej (oczyszczają) i suchej (nawilżają). Czy to możliwe żeby coś oczyszczało i nie wysuszało?

Czy te kwasy można porównać do peelingów enzymatycznych?
Miałam kiedyś taki chyba z Dax Cosmetics. Był tani, ale to był mój pierwszy taki peeling... Pisało na nim żeby go stosować jako krem na noc. Nakładałam go więc też na oczy i na drugi dzień cienie pod oczami troche przygasały.

W artykule pisze, że zmniejszają zmarszczki... Czy mogę je więc nakładać na oczy? Troche trudno mi to wyobrazić, bo kwasy kojarzą mi się z czymś wyżerającym...

Jak długo trzyma się takie kwasy na twarzy? Kilka minut czy np. na cała noc tak jak niektóre peelingi enzymaczne?

Czy lepiej skonsultować się z dermatologiem, zeby on wybrał odpowiedni kwas czy mogę sama zaczynać stopniowo od łagodniejszych?
Tych rodzajów kwasów jest sporo. Jaki wybrać?


Zapisałam się do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy. Z tego co do tej pory przeczytałam to kuracja kwasami byłaby dobrym dodatkiem.
Czy po zastosowaniu kwasów później nakłada się krem jeśli skóra jest sucha czy tzreba dobrać taki kwas, aby nie wysuszał skóry?

Wiem, że te pytania mogą być głupie, ale dopiero zaczynam z kwasami...

Edytowane przez scotiii
Czas edycji: 2009-12-05 o 08:39
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując