Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Efekty olejowania paznokci
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-07-27, 15:22   #454
jusia_dor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 80
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez MsOrchid Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,
olejuję z Wami od dwóch miesięcy i w ciągu pierwszych tygodni efekty były bardzo dobre- płytka się wzmocniła była gładsza i bardziej natłuszczona. Prawie od razu, zresztą za Waszą radą zaczęłam je malować. Na początku nic złego się nie działo.
Ale jakież było moje zdziwienie 2 dni temu, kiedy po zmyciu lakieru okazało się, że płytka jest bardzo sucha, chropowata, aż z takim białawym jakby nalotem. Odbarwiła się od lakieru, do tej pory idealnie widać linię na której kończył się lakier.
No i najgorsze- większość z nich straszliwie się porozdwajała!! Zawsze rozdwajają mi się te same paznokcie, a teraz rozdwoiły się nawet te, które nigdy wcześniej tego nie robiły!
Nie wiem co się stało. Olejuję od początku tak samo- conajmniej raz dziennie Alterrą z migdałem, czasami BD, robię kąpiele w olejku rycynowym i cytrynie.
Jedyna zmiana w ciągu tych 2 miesięcy to nowy zmywacz- zachwalana przez Was zielona Isana. Ale chyba ona jest bezpieczna, więc nie wiem. Kilka razy szybko przejechałam po płytce spirytusem salicylowym aby lepiej ją odtłuścić, ale to też wyczytałam na jakimś paznokciowym blogu jako trick na dłuższą trwałość lakieru, więc nie sądzę, żeby dziewczyny to stosowały gdyby tak niszczyło paznokcie.
Nie wiem Dziewczyny co jest grane, podłamałam się, bo nie było dnia żebym sumiennie nie olejowała paznokci, najczęściej kilka razy dziennie a tu taki zonk- paznokcie rozdwojone bardziej niż kiedykolwiek.
Help! W Was moja nadzieja
Mam nadzieję, że smarujesz ręce i pazurki kremami nawilżającymi? Ja niedawno zaczęłam przygodę z olejowaniem, więc ciężko mi powiedzieć czy oleje mogły zaszkodzić, ale szczerze mówiąc bardzo w to wątpię, chyba, ze stosowałaś zbyt dużo oleju rycynowego (może wysuszać).
Dawniej kilka lat temu miałam ogromny problem z rozdwajaniem pazurków, używałam różnych odżywek i nic nie pomagało. Problem minął gdy zmieniłam zmywacz na bezacetonowy. Z tego co się orientuję to zielona isana jest właśnie z acetonem. Mógł Ci też zaszkodzić ten spirytus, bo niestety bardzo wysusza. Więcej niestety Ci nie mogę pomóc, myślę, że powinnaś przypiłować pazurki i dalej dalej olejować. Niestety mogę się mylić, ale bardziej obeznane dziewczyny na pewno udzielą więcej porad.

Edytowane przez jusia_dor
Czas edycji: 2013-07-27 o 15:51
jusia_dor jest offline Zgłoś do moderatora