Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pękające tipsy-pomocy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-03-02, 19:59   #29
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: Pękające tipsy-pomocy

tipsy mogą się przeterminować. nie jest to wcale niemozliwe. dzisiaj nawet miałam telefon w podobnej sprawie. a mianowicie powiedziałam tak:

jak się powiesi majteczki na sznurku na balkonie w ziemie w czasie mrozu - to co się stanie? gumka się zniszczy - bo skruszeje, dlatego traci swoją elastyczność. składniki chemiczne gumki ulegają zmianom pod wpływem mrozu (i gotowania też) no i gumka się rozpada

tipsy które leżą gdzieś na magazynie przez dwa lata, magazyn raz jest przegrzany (w lecie jest tam np. 30 stopni) a w zimie zamarzniety (minus 10 stopni), tipsy raz są nagarzane a za parę miesięcy zamarzają. to powoduje niszczenie ich, poprzez utratę elastyczności plastiku. to taki sam składnik jak w gumce z majtek. dlatego zawsze podkreślam: kupowanie gotowych zestawów na allu mija się z celem bo do nich czesto wpychane są rzeczy stare, zleżałe i przeterminowane.

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

a teraz wklejam elaborat na temat tipsów z mojego forum (wybaczcie ale nie chce mi się pisac na nowo)

Tipsy pękają bo są za mało elastyczne!!!
Tips powinien się zginać bez trudu!!!



Prawda i nieprawda.
Dlaczego????

Tipsy mogą byc bardzo elastyczne - np. białe, mleczne
i bardzo sztywne np. szklane - i na obydwóch tych rodzajach można zrobić dobrze paznokcie.

Tipsy bardzo miękkie i giętkie - trzeba nałożyć grubiej masy a samego tipsa dobrze spiłować (grubszym pilnikiem), dobrze oblać żelem po bokach i z przodu.

Tipsy sztywne nie wymagają aż takiego mocnego pokrycia masą. trzeba delikatniej się z nimi obchodzić zanim położymy żel/akryl. Czyli piłujemy trzymając palec tak stabilnie aby nie latał luzem

Jaki ma być dobry tips?????

Ma być ładny, równy , z ładnymi brzegami,
z ostro zarysowaną kieszonką (niedopuszczalne są takie rozmamłane kieszonki - nie wiadomo gdzie się zaczynające, rozmyte itd...)
nie powinien mieć plam, zacieków i innych niedoskonałości....

Dlaczego tipsy pękają?
Bo nałożyłam primer na tipsa.
Bo na siłę przyklejam tipsa z wysokim tunelem do pazurka który jest płaski, bo na siłę przyklejam tipsa płaskiego do pazurka który ma tendencję do zwijania się w rurkę.
Bo opracowywałam tipsa za wcześnie (klej jeszcze jest mokry).
Bo mam tępą gilotynę i takim tępakiem obcinałam tipsy
No i rzadko spotykana przyczyna - tipsy są beznadziejnej jakości (ale też się czasem zdarza).
Bo kupiłam stare przeterminowane tipsiory.
Bo nie zalałam wolnego brzegu.
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując