Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-04-02, 19:47   #887
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

[1=025dd70b38ae5ec63576996 b909aa97df2915b11_5f1f5c7 240092;40094172]Dziewczyny, biorąc pod uwagę skład, który z tych filtrów wybrałybyście na wakacyjny wyjazd w ciepłe miejsce (jako drugi filtr do ciała po 50 SPF) - zależy mi oczywiście na stabilności:

Dulgon, krem do opalania SPF 20, 100 ml

Aqua, Octocrylene, Glycerin, Ethylhexyl Stearate, Isopropyl Palmitate, Ethylhexyl Salicylate, Cetearyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Phenoxyethanol, Panthenol, Dimethicone, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Parfum, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Decylene Glycol, Aminomethyl Propanol, Trimethoxycaprylylsilane, Tetrasodium EDTA, Linalool, Limonene, Methylisothiazolinone, Citronellol, Benzyl Alcohol, Geraniol.

Dulgon, spray do opalania SPF 20, 200 ml

Aqua, Octocrylene, Isopropyl Palmitate, Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Titanium Dioxide, Potassium Cetyl Phosphate, Phenoxyethanol, Dimethicone, Microcrystalline Cellulose, Panthenol, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Parfum, Tocopheryl Acetate, Decylene Glycol, Cellulose Gum, Acrylates/ C10-30 alkyl Acrylate Crosspolymer,Cetearyl Alcohol, Trimethoxycaprylylsilane, Sodium Hydroxide, Tetrasodium EDTA, Linalool, Limonene, Methylisothiazolinone, Citronellol, Benzyl alkohol, Geraniol.

Celebrin Sun, emulsja do opalania, ochronna SPF 20, 150 ml

Aqua, Cetearyl Alcohol, Titanium Dioxide, Paraffinum Liquidum, Isopropyl Myristate, Glycerin, petrolatum, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ceteareth-20, Dimethicone, Butyrospermum Parkii Fruit, Oryza Sativia Bran Extract, panthenol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Triethylamine, Parfum, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Geraniol, Eugenol.[/QUOTE]

Oba Dulgon mają ten sam zestaw filtrów - w tym Avobenzone, który może się destabilizować.
Celebrin ma 2 filtry - dwutlenek tytanu, który jest filtrem fizycznym i się ściera, oraz Avobenzon, który może się destabilizować. Poza tym cała masa syfów.
Jeśli miałabym wybierać z w/w to któryś Dulgon, ale szczerze, to chyba żadnego nie wzięłabym do ciepłych krajów.

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
o dzięki wielkie !

daj znac jak sie 50 spisze i czy bieli i sie świeci
Jasne, tylko na razie muszę zużyć to co jest otwarte, Korres czeka na swoją kolej

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
No to teraz czas na moją krótką recenzję filtru L'oreal. Na początku dodam, że mam raczej cerę normalną (brak suchych skórek oraz się w ogóle nie swieci) jednak czasem pojawiają się jakieś wypryski. Nie jestem chyba dobrym obiektem do testowania . A teraz przechodząc do samego filtru: jest lekki, nie bieli, bardzo ładnie się wchłania (nie całkowicie, zostawia lekką warstwę). W moim wypadku wystarczy już sam podkład (lumiere vv) aby buzia była zmatowiona. Co prawda nakładam jeszcze na podkład cienką warstwę pudru bambusowego anty-uv aby utrwalić makijaż. Podkład dobrze się nakładało (mineralny- metodą stempelkową, a bb wklepując). Zarówno bb jak i mineralny nie warzyły się ani nic dziwnego się z nimi nie działo. Mnie nie zapchał. Ogólnie filtr wypadł bardzo pozytywnie. Chociaż mógłby mieć większą pojemność....
A ja powiem szczerze, że mnie ten L'Oreal nie zachwycił. Tzn. nie jest zły, na pewno lepszy niż większość filtrów na naszym rynku, ale imho dużo lepiej się wchłaniał i mniej bielił Korres 30-tka.
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora