Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-12-09, 10:38   #89
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez justdifferent Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za radę



A tak odbiegając od moich problemów. Zastanawiałam się ostatnio dlaczego właściwie odstawienie tabletek dla wielu kobiet kończy się problemami z trądzikiem, przetluszczaniem włosów i innymi dolegliwościami. Osobiście podejrzewam że jest to związane z tym że organizm jak nagle przestanie otrzymywać żeńskie chormony do których był przyzwyczajony potrzebuje czasu żeby te naturalne wytwarzane przez organizm zaczęły na nowo być wytwarzane w odpowiednich ilościach i zanim to nastąpi przez pewien okres w organizmie dominują męskie hormony które powodują tego typu dolegliwości. Myślicie że to w ten sposób działa? Nigdzie nie mogłam znaleźć dokładnych informacji oprócz tego że po odstawieniu wiele dziewczyn nie ma miesiączek przez jakiś czas i dostaje trądziku, ale nigdzie nie pisze jak to wygląda ze strony gospodarki hormonalnej
Wątpię, że chodzi o hormony męskie. Raczej w ten sposób organizm reaguje na spadek hormonów zawartych w tabletkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Ja np. dostałam okropnego trądziku jak zaczęłam przyjmować tabletki. Po prostu zmiany hormonalne bardzo wpływają na nasz organizm. Tabletki trzymają organizm w ryzach, ma on równy poziom hormonów, nagłe odstawienie może skutkować różnymi objawami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując