Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-09-26, 09:30   #892
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Amodimethicone nie jest nawet solo silikonem trudnozmywalnym, a w połączeniu z Cetrimonium Chloride i Trideceth-12 (czyli jak w tej odżywce) jest zmywalny wodą.
Tutaj jako osobny składnik do kupienia KLIK
Naprawdę trzeba się postarać, żeby znaleźć na rynku coś z trudno zmywalnymi silikonami, a poza tym dla osób stosujących szampony z siarczanami (czyli większość) usunięcie ich nie jest żadnym problemem.
W tej odżywce bardziej bałabym się na dłuższą metę przeproteinowania keratyną i jedwabiem.
To prawda, jest rozpuszczalny w wodzie, jednakże, jak napisałam powyżej, jest trudnozmywalny, co nie znaczy, że nie zmywa się czy też nie rozpuszcza wcale Należy też zwrócić uwagę na inne emolienty w składzie. Jest cala masa odżywek o podobnym składzie, ale bez tego silikonu i one często potrafią zostawić wyraźnie wyczuwalną warstwę. Oczywiście wszystko jest tylko ostrzeżeniem z mojej strony, nie można mojej opinii traktować jak wyroku na kosmetyk, bo skład nigdy nie mówi wszystkiego.

Tu się nie zgodzę, jest cała masa produktów, które potrafią obciążyć włosy, nabudowują kolejne warstwy, nie nadają się do częstego stosowania, zwłaszcza na włosach cienkich, i tylko silnie oczyszczające szampony (nieobojętne dla kondycji włosów i skóry głowy) to potrafią zmyć.

Co do współczesnych składów, ja osobiście nie zauważyłam zmian, o których wspominasz, raczej zauważam, że kosmetyki są coraz uboższe, sama woda lub sam "klej".
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-09-26 o 09:58
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując