Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-05-04, 21:29   #705
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 530
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Pokaż wiadomość
Jak najbardziej mogło tak być, oba działają anty zapalnie, szczególnie wiesiołek przy pcos jest bardzo pomocny i jak zobaczysz w tych linkach, również przy problemach cukrzycowych okazuje dobry. Jeśli masz problemy z trądzikiem, to w tym temacie również powinnaś po jakimś czasie odczuć różnicę.

Olej rzepakowy jako źródło omega3? no, temat nie jest taki do końca prosty. W zasadzie sprawa wygląda analogicznie do oleju lnianego. tłuszcze nienasycone jak olej rzepakowy łatwo ulegają utlenieniu. Ponadto uszkadza ja światło czy temperatura i wytwarzane są związki potencjalnie dla nas groźne.
Obecnie modyfikowane nasiona poddawane są wysokiej temperaturze i mechanicznie poddane ekstracji. Do tego proces oczyszczania, wybielania itd. wszystko z użyciem wysokich temperatur. W procesie produkcji usuwane są także spore ilości Omega3 w procesie odwaniania, i tworzone są trans tłuszcze w dalszym etapie. I nawet gdyby Omega3 zachowane były w całości, nasz organizm ma problem z przekształceniem kwasów tłuszczowych ALA znajdujących się w roślinach do niezbędnych mu DHA i EPA, ponieważ jakieś 20% ALA jest konwertowane do EPA i tylko 0.5 do DHA.

Źródło omega3 to ryba, kryl ... albo jesz kilka razy w tygodniu tłustą rybę, albo suplementujesz tran.
Tak i teraz skąd tu wziąśc dobrej jakości tłustą rybę ? Wędzoną ? Wędzone mają wiele szkodliwych substancji od wędzenia. Na organiczne mięso nie stać mnie za bardzo.
Ale ja w swoim życiu pomieszkiwałam na Islandii. Tam mają najdzrowsze ryby na świecie i wszyscy tam je jedzą bo to tam najlepszy pokarm tak naprawde. PO takiej rybnej diecie zauwazyłam zmiany w samopoczuciu. Czułam sie 100 razy lepiej, miałam dobry humor i zero objawów depresji.
Dziękuję za informacje na temat wiesiołka.
Zdrowe odzywianie to nie lada sztuka w naszych czasach
Harutobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując