Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zaczerwienione bolesne plamy pod kolanami
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-08-06, 11:16   #9
riviera949
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Wiadomości: 56
Dot.: Zaczerwienione bolesne plamy pod kolanami

Cytat:
Napisane przez Michoben Pokaż wiadomość
Ile masz lat? Mam podobna historie do twojej niestety. U mnie plamka wyszla okolo szesnastego roku zycia. Mialam pecha, poniewaz wizyty u dermatologow skutkowaly wypisywaniem recepty na masci sterydowe po ktorych plamki znikaly, ale tylko na pewien okres po czym pojawialy sie znowu, czesto powiekszone. W kolejnosci dostawalam diagnoze, prawdopodobnie uczulenie, zastosowac steryda i poczekac na poprawe. Dermatologow zawsze mialam poleconych i zeby bylo smieszniej nierzadko prywatnych, raz nawet pan przeprowadzil ze mna rozmowe, ktora trwala co najmniej godzine. Spowiadalam mu sie z tego co jem, jakich kosmetykow uzywam obecnie, jak zmienila sie moja pielegnacja, styl zycia itp. Trafiona diagnoze dostalam po paru latch, zupelnie przypadkiem w trakcie rejestracji na wizyte u lekarza rozmawialam z pielegniarka, powiedzialam o swoim problemie i eureka okazalo sie, ze mam luszczyce, co pozniej niestety potwiedzilo sie na 100% Miala ja takze moja babcia, poniewaz jest to choroba dzidziczna i to dokladnie w tych samych miejscach na ciele, z tym jedno wlasnie pod kolanem. Pisze tutaj w zasadzie tylko po to, zeby zaoszczedzic ci czasu i pomoc rozwarzyc wszystkie mozliwosci, w tym takze luszczyce. Tez kiedys bylam laikiem w kwestii chorob skory i wiem jak dezorientujace jest to, ze nikt nie jest w stanie powiedziec co tak naprawde nam dolega. Pozdrawiam
Kiedy mi to wyskoczyło w ubiegłym roku byłam świeżo po skończeniu 18 lat. Nie wiem czy to łuszczyca, ponieważ z tego co wypytałam rodzinę, to nikt jej ode mnie nie miał, ze strony mamy jak i taty. Stosowałam dużo maści, ze sterydami i bez, jednak nie ma idealnego środka. Podejrzewam azs. Dziękuję za wypowiedź

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Cytat:
Napisane przez chatte19 Pokaż wiadomość
takie czerwone plamy na zgięciach łokci i kolan często są objawem AZS. Można to zaleczyć sterydami, ale z własnego doświadczenie polecam nie używać jakiś specjalnych maści, tylko nawilżać, gdy jest suche (najlepiej jakieś balsamy łagodzące podrażnienia, bo ograniczają swędzenie) i starać się nie drapać. I ważne jest, żeby jak gdzieś siedzisz, leżysz żebyś nie miała zgiętych kolan, bo wtedy ta skóra się poci i jest gorzej.

A na uporczywe swędzenie jest taka maść dostępna bez recepty - L3 Prurigo. I rzeczywiście działa, chociaż jest trochę tłusta
Ale jeśli możesz wrzucić jakieś zdjęcie, to wtedy łatwiej by było powiedzieć coś konkretnego.
Mama mi mówi właśnie, że może być to objaw azs. Nie wiem czy to może mieć związek ale jako małe dziecko miałam skazę białkową. Nawilżam cały czas, używam m.in. Cetaphil. Gdy nawilżę te miejsca wtedy już nie czuć jakie są one szorstkie w dotyku. Strasznie swędzi i drapanie daje w jakiś sposób ukojenie, jednak wiem że to pogarsza sprawę i jeszcze rana się powiększa Staram się nie zginać kolan jak leżę, śpię na boku. Nie noszę długich spodni, czasem sukienki i spódnice maxi bo przynajmniej nie mam wrażenia że każdy patrzy na moje nogi i mnie obgaduje zaraz wrzucę fotkę. A maść spróbuję, zalecę do apteki po południu i kupię. Dziękuję za odpowiedź
__________________
lipcowa szafa
riviera949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując