Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-01-25, 15:08   #1779
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Odgrzebuję posta, bo zainteresowała mnie poprawa Twojej cery po spożywaniu witaminy C. To można uznać, że działa ona tak samo dobrze przyjmowana doustnie jak stosowana zewnętrznie jako serum?
Nie działa tak samo dobrze, tylko o wiele lepiej Przede wszystkim działa na skórę całego ciała i od wewnątrz na procesy utleniania, jako przeciwutleniacz działa przeciwstarzeniowo na cały organizm. Jak ktoś ma zaskórniki, czarne wągry i pierwsze zmarszczki, zmęczony, szarawy koloryt i nie daj Boże pali do tego papierosy lub ma z innego powodu niedobory tej witaminy, to zobaczy znaczną różnicę w stanie skóry już po tygodniu zażywania. Trzeba tylko wiedzieć jak zażywać, jak witamina C działa i jak jest przetwarzana przez organizm, bo to wiedza kluczowa. W skrócie: Należy ją przyjmować często, ponieważ organizm szybko ją przetwarza i wydala. Ja przyjmuję po każdym posiłku pół grama, na początek można mniejsze porcje 3 razy dziennie. Najlepiej przyswaja się w obecności tłuszczu i rzecz oczywista wody. Ja nabieram na łyżeczkę kilka kropli oleju lub masła, na to sypię witaminę, połykam i popijam wodą. Niestety cukier utrudnia wchłanianie, więc trzeba wziąć to pod uwagę i nie spożywać wraz ze słodyczami, a najlepiej to je ograniczyć. Najlepszą formą witaminy jest oczywiście acerola, lub lewoskrętna forma syntetyczna kwas L-askorbinowy (kupiłam na allegro za 30 zł kilogram czystego).

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Masła shea akurat też raczej unikam chociaż shea odmiana Nilotica nic złego mi nie robi nawe nakładane solo na twarz ,więc to chyba zależy od jakościmasełka a 100% pure o to z pewnoscią dba . Ale na pewno ten balsam na noc będzie ciąższy bo oprócz Shea na początku składu ma również Avocado.
Z tego co wiem to chyba jeszcze nikogo 100% pure nie zapachało , no chyba ze nie wiem
Mnie zapchał cleanser arganowy, ale moją cerę prawie wszystko zapycha
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora