Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zenkowe pokusy :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-11-09, 20:33   #524
ywonkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 87
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
A tak z innej beczki. Macie doświadczenia z zakupami na Amazon ? Nigdy tam nic nie kupiłam, ale czaję się na Emu i zegarek Mam do Was pytania, bo pewnie którejś z Was ten sklep jest znany.
1. Czy przesyłka jest darmowa ?
2. Z tego co udało mi się rozszyfrować to płacić mozna tylko kartą kredytową prawda ? Paypalem nie można chyba
3. Czym oni wysyłają ? Przesyłka jest rejestrowana ? Ile idzie do PL i jak reaguje sklep jak zaginie ?
4. Czy UC czepia się tych przesyłek ?
5. Amazon sprzedaje oryginały ?
Ja z Truskawy przerzucilam sie na Amazona, ale brytyjskiego, czyli amazon.co.uk. Zylion rzeczy juz tam kupiłam, między innymi zegarek, i emu - w końcu uleglam Waszym "emowym" pokusom
Jeżeli chodzi o płatności, to mam u nich podpiętą kartę, jak w Pay Palu, nie muszę za kazdym razem wpisywac mumeru karty. Nie wiem, czy mozna tak jednorazowo wpisac numer katy przy płatności i nie zostawiać danych karty u nich. Na ustawieniach konta z danych karty widac tylko jej rodzaj i koniec numeru. Przy zmianie adresu wysyłkowego, musisz jeszcze raz wpisac numer karty, aby ją ponownie zweryfikować. Podpięta karta na Amazonie brytyjskim jest także widoczna na innych Amazonach.
Brytyjski Amazon przedmioty z opcją wysyłki Super Saver Delivery wysyla za darmo do Polski, przy przekroczeniu kwoty 25 funtów, jednak nie wszystkie rzeczy wysyła do Polski.
Pytasz o UC, więc pewnie jesteś zainteresowana amerykańskim amazonem.
Amazon to jest taka platforma zakupowa, na ktorej sprzedaje sam Amazon i dodatkowo współpracujące firmy.
Podobno Amazon ma w maju wejść do Polski. Mam nadzieję, że ceny będa korzystne i w końcu będzie jakas konkurencja dla np. Merlina.
Co do wysyłki - z Anglii - rzeczy sprzedawane przez sam Amazon sa wysyłane kurierem DHL. W przypadku innych firm - może być różnie- może byc to nawet przesyłka nierejestrowana.
Rzeczy sprzedawane przez Amazon s.r.l., to na pewno oryginały, jest to ogromna firma, mająca wiele oddziałow na świecie, ale jak już wspomnialam na platformie tej sprzedają także inne firmy - także te z Chin. Przy opisie przedmiotu zawsze jest napisane, kto jest sprzedawcą.
ywonkaa jest offline Zgłoś do moderatora