Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-03, 09:21   #4700
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

y
Cytat:
Napisane przez siiesta Pokaż wiadomość
O wodzie kranowej wiem, natomiast ja używam do serum tyko i wyłącznie wody oczyszczonej, czyli destylowanej. Roztwór przechowuję w szczelnie zamkniętym opakowaniu, które wkładam jeszcze do jednego opakowania i to wszystko umieszczam w lodówce.

Skoro moje serum jest wysoce niestabilne, to dlaczego widzę po nim efekty? Jeśli mówisz, że takie moje serum może być stabilne do kilku godzin, to w takim razie i tak jest mega, skoro raz w tygodniu robię świeżą porcję, czyli wg Ciebie tylko pierwsze zaaplikowanie może działać. I DZIAŁA.

Nie pisałam o wodzie kranowej - w laboratoriach nie stosuje się takiej wody, zawsze jest to woda destylowana


Nie odnosiłam się do Twojego serum, tylko podałam informacje dotyczące stabilności roztworu witaminy C w wodzie destylowanej bez stabilizatorów. Do powyższych wniosków doszli naukowcy w niezależnych laboratoriach chemicznych lub pracujący dla firm kosmetycznych - jeśli chcesz możesz z nimi dyskutować to Twoje prawo .
Jeśli jednak chcesz aby serum z witaminą C nie tylko rozświetlało cerę i lekko zwężało pory - taki efekt (a nawet o niebo lepszy) można uzyskać stosując zwykły kwasek cytrynowy lub kwas mlekowy, ale przede wszystkim pobudzało syntezę kolagenu, to skorzystaj z wiedzy naukowców i zrób serum zapewniające stabilność i efektywność witaminy C


Usuwasz powietrze z pojemnika w którym przechowujesz swoje serum? Nic Ci nie da trzymanie roztworu w kilku pojemnikach, jeśli w środku jest powietrze, które reaguje z niezabezpieczoną witaminą C przez cały okres przechowywania




Jeszcze raz bardzo prosze o info odnośnie bazy samoemulgującej : czy wszystkie kremy robione na tej bazie bielą w czasie rozsmarowywania? Dałam 8% bazy i krem dosyć mocno bieli , po wchłonięciu jest ok, ale w trakcie smarowania powstają białe smugi.
Czy przy mniejszym stężeniu emulgatora też jest taki problem?

Edytowane przez geraldine2030
Czas edycji: 2013-09-03 o 09:30
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując