Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-04-12, 22:20   #31
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Minerały (i nie tylko) dla oliwkowych karnacji

Witam oliwki
Mam, jak co po niektórzy, oliwkową szyję a twarz lekko różowawą (naczynka...). Idealnym odcieniem dopasowanym właśnie do szyi jest dla mnie Tinkerbell 3 z Pixie, ale tak jak monsum i Yasinisi wyglądam wtedy z lekka trupio, jakby woskowato. Może macie jakieś pomysły jak się pozbyć tego efektu (oprócz bronzerów)?

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
ksenko, dziękuję
Odrobinę rozjaśniłaś sprawę.. Jeszcze w 100% nie jestem przekonana czy rozpoznałabym sama czy kolor jest ciepły czy zimny ale wydaje mi się, że wiem więcej niż do tej pory
Kolorem który zawsze jest ciepły i nie ma swojego odpowiednika w gamie chłodnych jest pomarańczowy - jak w tym kolorze twoja cera i włosy (naturalne) wyglądają bardzo dobrze, to jesteś z gamy cieplaków Chyba to najprostszy sposób na "zdalne" opisanie gamy.

Jeśli chodzi o określenie odcienia cery jako ciepły/chłodny, to MAC jako jedyny chyba stosuje dokładnie odwrotną kategoryzację niż cała reszta producentów - odcienie o podtonie żółtym są chłodne, a różowym - ciepłe. Ja im wierzę! Specjalnie pół roku przyglądałam się kobiecym twarzom i porównywałam ich typy urody z odcieniem skóry i potwierdzam, że ciepłe odcienie skóry mają rożowe lub czerwone tony.
Jestem typowym latem - chłodny szarawy blond, zielone oczy i właśnie oliwkowa cera.
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując