Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-05-07, 22:45   #2613
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
o przypomniałyście mi. Naturalne szampony, oleje dobre przy łuszczycy a do tego muszą być dość tanie. jakieś propozycje?

kupiłam masełko Alterry. cóż zapach rzeczywiście szału nie robi. a do tego alkohol tak wysoko w składzie. Effa miałaś rację, że lepiej masło shea kupić...
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Mam taki sam problem, u mnie to łuszczyca, taki początek (łokcie i palce też mi atakuje) Bardzo pomogło mi mycie mydłem naturalnym, z różnymi ziołami. Delikatnie myje, nie podrażnia, nie wysusza. Swędzenie ograniczyło się do minimum, już nie drapię się jak zawszona Ale wiem, że mycie mydłem nie pasuje każdemu i w takim wypadku najlepiej myć włosy bardzo delikatnymi szamponami, na początku używałam Babydream'a (zanim doszłam do mydeł) i naprawdę super się sprawdzał. Zimą problem się zwiększa, zaczynają mi się robić strupki, całą głowę mam pokrytą łuską. W tą zimę myłam mydłami, płukałam wodą z octem, olejowałam włosy i skórę głowy - niemal zero problemu, jak w inne pory roku! Wydaje mi się, że te oleje pomogły.
Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Zerknę na te szampony essential care. Znalazłam jeszcze TAKI olejek na helfach. Słyszałyście o nim? Jest napisane, żeby go mieszać z olejkiem sesa przy łuszczycy. Przy innych schorzeniach nie jest wyszczególnione jak używać. Czy te sesy kwiatowe i ziołowe są takie same w działaniu jak oryginalna?

Właśnie oleje mogłyby pomóc. Z mydłami może być problem jak przechodzi się z silikonów... ale kto wie, może jako następny krok...

No właśnie ta nowa rosyjska marka na bioarp. pl ma interesujące bardzo szampony ziołowe i płukanki oraz maski i balsamy odżywcze do włosów szeroki asortyment. Szampony na różne przypadłości. Oferuje do ciala preparaty przeciw łuszczycy. Ma też bardzo interesujące mydla, jedno z nich zamówiłam i czekam. Tym mydłem ponoć można myć włosy. Nie zawiera żadnych detergentów, jedyną pieniącą substancją jest w nim mydlnica lekarska, która ponoć sprawdza się przy łuszczycy. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ii.html&next=1 . Ja mam niewielką łuszczycę, tylko na ramionach i przedramionach, ale, są to rogowacenia niewielkie, o średnicy do 1 cm i rzuty sa kilka razy do roku, ale po 2-3 pojedyńcze placki.

Od siebie moge polecić jeszcze kosmetyki Sylveco, o ktorych mi przypomniala wczoraj Fiolka, ten krem brzozowy z betuliną Bardzo dobry tłuścioch, zmiękcza naskórek.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-05-07 o 22:47
Korah jest offline Zgłoś do moderatora