Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-04-28, 10:45   #3263
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
bardzo dużo mam w tym tyg pytań

taki oto filtr producent reklamuje jako filtr pod makijaż zakładam, że nie będzie to tłusty glut ?

(myślałam ,że już go zgłaszałam do analizy ale nie ma go-
moja koleżanka chce kupić ten filtr- ma cere b naczynkową, cienką, wysuszoną, zniszczoną - czy będzie wystarczająco pielęgnacyjny ten filtr?
a przy okazji zapytam się też o siebie- czy będzie masakrował buzię - bardzo podrażniają mnie filtry - dostaję i wysypu (nigdy nie mam krost) i podrażnienia. (chyba w kazdym poscie sie na to tu żaliłam hihi)
czy ten krem jest lepszą prewencją przeciwzmarszczkową, czy lepszy jest krem konkretnie na zmarszki? czy będzie on tłusty i zapychający?
kosztuje ok 90 zł za 100ml

SKINCEUTICALS ADVANCED UV DEFENSE SPF30 HIGH PROTECTION Krem ochronny pod makijaż UVA UVB Mexoryl CH

Skład: aqua, C12-15 alkyl benzoate, glycerin, ethylhexyl salicylate, titanium dioxide, cyclopentasiloxane, propylene glycol, butyl methoxydibenzoylmethane, octocrylene, bis-ethylhexylophenol methoxyhenyl triazine, stearic acid, potassium cetyl phosphate, dimethicone, methyl methacrylate crosspolymer, myristyl myristate, nylon-12, petrolatum, ethylhexyl triazone, phenoxyethanol, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, trietthanolamine, peg-100 stearate, glyceryl stearate, stearyl alcohol, drometrizole trisiloxane, capryl glycol/caprylyl glycol, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, aluminium hydroxide, methylparaben, tocopherol, disodium edta, hydroxypropyl, methylcellulose, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, D27364/1

nie rozumiem w tym kremie tego, że można go stosować pod makijaż (producent zapewnia) a ma w składzie parsol... i czy taki ''chemiczny '' krem będzie pielęgnował skórę bardziej od dobrego kremu przeciwzmarszczkowego ale np bez filtra lub z spf15?
czy tlusty glut - trudno mi ocenic... ale filtry z reguly sa niezbyt lekkimi glutami najlzejsza i najmniej tlusta, a mimo to jako tako pielegnujaca byla wg mnie emulsja avene, ale niektorym tlustym cerom on tez nie podpasowal.
najgorsze w tych filtrach jest to, ze one zawsze beda troche tak "oblepiac" skore, trzeba ich duzo nalozyc, skora pewnie nie czuje sie najlepiej pod takim zlepem. ale jako ze to wlasnie promieniowanie UVA glownie odpowiada za starzenie sie skory, filtr bedzie zawsze swietnym preparatem przeciwzmarszczkowym. pytanie jest, czy lepiej uzyc czegos lzejszego, nawilzajacego, troche odzywczego z filtrem UVA+UVB w okolicach 15, czy sie oblepic takim 50+ sama nie potrafie sobie na to odpowiedziec... mysle, ze jesli ktos nie stosuje kwasow, retinoidow, nie lezy akurat plackiem na plazy itp. tylko normalnie chodzi do szkoly/pracy i kontakt ze sloncem ma raczej ograniczony, to spokojnie moze postawic na taka 15tke.
kolezanka moze stosowac pod filtr jakies serum z witamina C - to dodatkowo wzmocni skore i ochroni tez "naturalnie". sam filtr nie wyglada na jakis pielegnujacy... a tobie polecam cos lzejszego. jednak skora widocznie sie broni przed zlepami filtrowymi, postaw zatem na lzejszy krem z w miare wysoka ochrona przed UVA (w tych wysokich np. SPF 50 znajdziesz czesto ochrone przed UVA w okolicach 20, jednak sa tez kremy na dzien z SPF 15 i takim samym faktorem filtra UVA - a w profilaktyce zmarch to wlasnie to sie liczy)
cloche jest offline Zgłoś do moderatora