Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czym naturalnym z kuchni" myc twarz ? (oprocz OCM czy platkow)
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-23, 21:10   #46
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Czym naturalnym z kuchni" myc twarz ? (oprocz OCM czy platkow)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ale w reakcji zmydlenia NaOH zmienia sie wlasnie w mydlo. Odrazu mydla uzywac nie mozna, bo nam spali skore, mydlo musi lezakowac/dojrzec i w trakcie dojrzewania reakcja zmydlania trwa dalej az wszystkie oleje ulegna zmydleniu . Zeby mydlo mialo przetluszczanie dodajesz wieksza ilosc tluszczu niz powinno sie dac na dana ilosc NaOH i ta ilosc nie ulega zmydleniu i wlasnie ten niezmydlony tluszcz pielegnuje skore. Tego NaOH w takiej niezmienionej postaci juz w dojrzalym mydle nie ma, bo wchodzi on w reakcje z olejem.
Poczytaj co to jest mydlo, bo widze ze nie za bardzo masz pojecie piszac ze to chemia. Ja wiem ze to chemia, tak samo jak zel z apteki tez ma chemie w sobie, ale to sa dwa rozne produkty wjednym z nich ta chemia ulega reakcji zmydlania i juz jest po chemii Poczytaj dokladnie jak robie sie mydlo, co to jest ta reakcja zmydlania itd.
Naturalne mydło ma na pewno mniej chemii, niż żel z apteki, no chyba, że jest jakiś żel z apteki, o którym nie wiem i zawiera same oleje, ekstrakty, a na końcu detergent, bez wody, bez konserwantów, poprawiaczy konsystencji itp.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując