Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kolorowe Soczewki, ktore powiekszaja oczy - rewelacja! :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-12-23, 14:26   #25
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: Kolorowe Soczewki, ktore powiekszaja oczy - rewelacja! :)

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że nie zamierzasz zaliczać się do tych 90%... Bo to objaw skrajnej głupoty Oczy ma się jedne na całe życie...

Osobom z wadą wzroku (i bez wady zresztą też) odradzam noszenie czegoś takiego na co dzień... Wolę nie myśleć o parametrach tych soczewek, m.in. o ich przepuszczalności tlenu... I jeszcze fakt, że są roczne...

Jestem krótkowidzem na etapie dopasowywania soczewek kontaktowych i zapewniam, że to sprawa bardziej skomplikowana niż się wydaje...
Też tak uważam. Sama noszę soczewki od 10 lat i nie wyobażam sobie kupowania ich bez konsultacji z okulistą. Może się to skończyć różnymi przypadłościami, uczuleniem, zapaleniem spojówek, pogorszeniem wzroku... Trzeba znac rozne parametry, srednice, jakies katy, to wszystko moze wam powiedziec tylko lekarz. Poza tym nawet juz takie dopasowane pod wzgledem rozmiaru moga nam nie pasowac. Ja na przykład nosiłam jakieś 10 różnych rodzajów zanim znalazłam takie co mi pasują. Warto zaznaczyc, ze na etapie dobierania soczewek wszystkie jako pary testowe dostawałam za darmo od okulistki. Mam wrażliwe oczy i niektóre soczewki są dla mnie nie do noszenia - uwierają, wysuszają oczy, są cały czas wyczuwalne, kłują w oczy, itd. Także może się zdarzyć że "zainwestujecie" w takie (jak mniemam beznadziejnej jakości) soczewki, a okaże się że nawet nie jesteście w stanie ich nosić. Puenta mojego wywodu jest rada, zeby udac sie do okulisty i u niego dobrac soczewki kolorowe - okulisci takie tez sprzedaja albo moga dopasowac.
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując