Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-02-23, 19:36   #1600
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
A z tymi szminkami to słyszałam dwie wersje. Pierwsza to "teoria spiskowa" (być może prawdziwa) twierdząca, że na etykietach szminek ołowiu nie znajdziecie, bo to jakiś uboczny skutek produkcji i producenci nie są zobowiązani do jego wymieniania w INCI. Druga wersja mówi, że to niesłuszne sianie paniki i współczesnych szminek wcale to nie dotyczy. Nie zagłębiałam się w temat, więc mogłam coś pokręcić.
to nawet nie do konca produkt uboczny. w ogole rozne metale ciezkie znajdzie sie w kolorowce - w cieniach, kredkach do makijazu, szminkach, ba - nawet podkladach (mineralnych rowniez). dlaczego? no coz... te mineraly, ktore w tych kosmetykach sluza za barwniki (a w mineralach sa w ogole glownym skladnikiem ), nie wystepuja w naturze w takiej czystej formie. trzeba je dopiero oczyscic
dobre pare lat temu w niemczech przetestowano rozne produkty na zawartosc metali ciezkich szkodliwych dla skory. produkty i te taniutkie i wysokopolkowe. jakies tam granice sa ustalone - w wielu kosmetykach byly jednak wielokrotnie przekroczone (nawet clinique itp kiepsko wypadly...).
oczywiscie co seria, to wyniki beda inne...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora