Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera trądzikowa - porady eksperta!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-11-23, 12:42   #44
Ekspert Eucerin
Przyczajenie
 
Avatar Ekspert Eucerin
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 14
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez Aria93 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie!
Właściwie mój problem z trądzikiem powoli się kończy, niestety mam problem z pozostałymi bliznami.
Stosuję krem Brevoxyl (początkowo, gdy dermatolog mi go poleciła, nie stosowałam go, bo bałam się, że podrażni moją bardzo wrażliwą cerę, jednak ropne gule zaczęły powracać i postanowiłam zaryzykować), dzięki któremu nie mam prawie żadnych ropnych wyprysków.
Wciąż problemem pozostają jednak zaskórniki i wągry oraz, najbardziej męczące - blizny potrądzikowe. Stosowałam niegdyś Skinoren, a także krem No-Scar (oczywiście nie w tym samym czasie), niestety nie pomogły mi.
Czy ma Pani jakieś rady ?
Blizny potrądzikowe – jakie są i jak je leczyć

Blizny potrądzikowe mogą być konsekwencją nawet stosunkowo łagodnej postaci trądziku. Nie można z góry przewidzieć u którego pacjenta mogą wystąpić blizny. Choć blizny stanowią duży problem dla pacjentów nie ma ustalonego schematu postępowania w przypadku blizn potrądzikowych. Najlepszym sposobem zapobiegania tego rodzaju blizn jest wczesne podjęcie właściwego leczenia trądziku i utrzymywanie go tak długo jak jest to konieczne. Tendencja do bliznowacenia powinna być wystarczającym uzasadnieniem do włączenia doustnej izotretynoiny. Blizny potrądzikowe najprościej podzielić można na przerosłe (nadmiar tkanki) i zanikowe (ubytek tkanki). Wśród metod leczenia blizn należy wymienić: mikrodermabrazję, złuszczanie chemiczne (peelingi), leczenie laserowe z zastosowaniem technik ablacyjnych i nieablacyjnych, stosowanie wypełniaczy i techniki chirurgiczne. W przypadku płytkich drobnych blizenek lub przebarwień potrądzikowych leczenie warto rozpocząć od złuszczania w postaci peelingów czy mikrodermabrazji. Głębokie blizny zanikowe leczy się trudno, najlepsze efekty uzyskuje się stosując techniki łączone w tym z zastosowaniem laserów w technologii frakcyjnej. Głębokie ubytki można wypełniać preparatami na bazie kwasu hialuronowego. Potrądzikowe blizny przerostowe leczy się tak jak przerostowe blizny innego pochodzenia, skuteczna okazuje się terapia laserem ablacyjnym, czasem krioterapia czy ostrzykiwanie glikokortykosteroidami.

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Cytat:
Napisane przez 1sonne Pokaż wiadomość
Witam,

Od kilku lat ma problemy z cerą, a od roku jest coraz gorzej. Podobnie jak pisały moje poprzedniczki pojawiają się na twarzy bolące guzki podskórne, najczęściej na czole i brodzie. Mam również zaskórniki, pryszcze z ropą oraz wiele takich drobnych grudek, z których po ściśnięciu wychodzi biała wydzielina. Jest ich całe mnóstwo, na całej twarzy...
Ogólnie rzecz biorąc moja cera jest w tragicznym stanie Stosowałam zarówno kosmetyki dostępne w drogeriach (m.in. Lirene, Garnier, Ziaja), jak i np. produkty firmy Dermedic Normativ, polecone przez farmaceutę. Nic nie pomogło, mimo długiego stosowania.
Najbardziej zależy mi na pobyciu się tych grudek z białą wydzieliną, wyglądają jak drobne ziarenka pod skórą. Zaskórniki mam nie tylko na nosie, pojawiają się na całej twarzy (chociaż na nosie jest ich najwięcej). Od czasu kiedy te problemy się pojawiły nie było ani jednego dnia, kiedy moja cera przynajmniej wyglądałaby zdrowo...
Bardzo proszę o jakieś porady, jakich kosmetyków powinnam zacząć używać żeby poprawić stan mojej skóry. Dodam, że mam cerę mieszaną, skłonną do wysychania na czole i w okolicach nosa
Przede wszystkim zachęcam do wizyty u lekarza dermatologa. To jest pierwszy krok, który powinnaś podjąć. Do każdego pacjenta należy podejść indywidualnie a bardzo często opisy problemu, z którym walczy dana osoba, nie odzwierciedla go w 100%. Podczas wizyty lekarz oceni Twój stan skóry, zaproponuje odpowiednie leczenie i dobierze właściwą pielęgnację.

W walce z trądzikiem bardzo dobrze sprawdzają się dermokosmetyki. Są podstawą terapii w trądziku mniej nasilonym (stopnia I). Stanowią bardzo ważne uzupełnienie leczenia zewnętrznego i ogólnego prowadzonego przez dermatologa (stopień II I III). Warto wybrać takie, które działają na wszystkie 4 przyczyny powstawania zmian trądzikowych: zmniejszają produkcję sebum, ograniczają powstawanie zaskórników, działają przeciwbakteryjnie i łagodzą stan zapalny. Eucerin DermoPURIFYER – zwalcza wszystkie 4 przyczyny powstawania zmian trądzikowych: zmniejsza produkcję sebum, ogranicza powstawanie zaskórników, działa przeciwbakteryjnie, łagodzi stan zapalny.
Idealne dermokosmetyki do skóry trądzikowej gwarantują łagodne oczyszczanie skóry za pomocą produktów nie indukujących łojotoku, nie zawierających składników komedogennych i nie powodujących interakcji z lekami ogólnymi i zewnętrznymi. Poprawiają stan skóry wysuszonej i podrażnionej przez stosowane leki oraz maskują (korygują) istniejące niedoskonałości skóry (wykwity, przebarwienia, blizenki). W łagodnych postaciach trądziku, a także u osób z tłustą skórą na dzień warto stosować preparaty matujące o działaniu przeciwłojotokowym i przeciwbakteryjnym. Działają one na skórę oczyszczająco, wchłaniają łój i optycznie matują cerę. Idealnie nadają się jako trwały podkład pod makijaż.

Linia Eucerin DermoPURIFYER stanowi idealną pielęgnację skóry tłustej, trądzikowej lub skłonnej do trądziku. Polecane produkty Eucerin DermoPURIFYER w łagodnych postaciach trądziku: Żel oczyszczający, Tonik, Peeling, Matujący krem nawilżający, Aktywny krem na noc.
Natomiast jeśli Twój dermatolog przepisze Ci leczenie farmakologiczne, będzie to wymagało od Ciebie ścisłej współpracy pacjenta z lekarzem dermatologiem, gdyż wiele powszechnie stosowanych leków przeciwtrądzikowych może powodować podrażnienie i nadmierne przesuszenie skóry. Takie działanie wywołują przede wszystkim retinoidy stosowane zarówno miejscowo jak i ogólnie. Aby zwiększyć skuteczność leczenia, poprawić jego tolerancję i zapewnić pacjentowi komfort, farmakoterapię należy uzupełnić pielęgnacją przeciwtrądzikową o działaniu nawilżającym i kojącym. Ponieważ leki przeciwtrądzikowe mogą zwiększać wrażliwość skóry na promieniowanie UV warto stosować produkty z filtrem ochronnym przeznaczone do skóry tłustej czy mieszanej. Czasami właśnie od stosowania pielęgnacji wspomagającej z użyciem dermo kosmetyków zależy powodzenie leczenia trądziku. Działania uboczne leków w postaci przesuszenia i podrażnienia skóry mogą być bardzo uciążliwe, a włączenie preparatów pielęgnacyjnych o działaniu nawilżającym i kojącym umożliwia kontynuację leczenia. Jednocześnie dermokosmetyki wspomagają przeciwtrądzikowe działanie leków.

Linia Eucerin DermoPURIFYER stanowi idelaną pielęgnację wspomagającą farmakologiczne leczenie przeciwtrądzikowe. Polecane produkty Eucerin DermoPURIFYER przy leczeniu farmakologicznym by złagodzić uboczne efekty leków przeciwtrądzikowych: Żel oczyszczający, Kojący krem nawilżający, Aktywny krem na noc. Kojący krem nawilżający łagodzi uboczne skutki terapii przy użyciu powszechnie stosowanych leków przeciwtrądzikowych – likwiduje przesuszenie i podrażnienie skóry będące wynikiem stosowania leków, zapewnia ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB (SPF 30.)
Ekspert Eucerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując